На Закарпатті офіційно запрацювало виробництво традиційної карпатської палинки
27.08.2018 08:00
165
0
Про це розповів професор та експерт з туризму Федір Шандор.
До слова, для європейських країн це традиційний напрям у виробництві напоїв, тому виробники обладнання пропонують великий вибір найрізноманітніших варіантів: від парового, газового, електричного до обладнання на дровах. Закарпатські виробники зупинилися на суміщеному варіанті: дрова плюс електрику, інформує Портал Закарпатських новин.
Спочатку процес запускається на дровах, а коли температура мезги досягає необхідної для кипіння спирту, включаються електричні тени і варіння триває в автоматичному режимі, що дуже ефективно для отримання якісного дистиляту. Устаткування вибрали чеського виробника KOVODEL Janca – це один з кращих виробників на Європейському ринку.
Для виробництва та отримання високоякісних фруктових дистилятів необхідно жорстко дотримуватися кількох правил:
- якісна сировина (а ніяк все те, що впало в саду),
- якісне обладнання,
- якісна вода,
- підготовлений персонал.
– Для багатого на садові культури закарпатського регіону, фруктові дистиляти – це частина культурної традиції".
Ідея легалізувати цю традицію і здолати якісний фруктовий дестилят прийшла члену правління Асоціації виноробів Закарпаття Віктору Феєру.
"Головний дистилятор виробництва пройшов навчання в Словацькому аграрному університеті в Нітрі, де отримав сертифікат, що дозволяє займатися виробництвом дистилятів і навчати персонал за місцем, також укладено домовленість з «Посольство палінкарів Угорщини», які протестували виробництво і провели навчання персоналу підприємства по всіх етапах виробництва дистилятів", – додав Шандор.Нагадаємо, як повідомлялося раніше, на Берегівщині відгуляли народний Чіберфестиваль (ФОТО) Читайте також: Нелегала-афганця намагались доправити із Закарпаття в Словаччину на дельтаплані (ФОТО)
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0