На Закарпатті обговорювали питання охорони якості прикордонних вод та гідрометеорології
06.07.2018 15:15
122
0
З 02 по 04 липня 2018 року в м. Шаморин (Словацька Республіка) відбулося ХVІ засідання Українсько-Словацької комісії з питань прикордонних вод.
Українську делегацію очолювала Ірина Овчаренко, Голова Державного агентства водних ресурсів України, Уповноважений Кабінету Міністрів України з виконання Угоди, словацьку делегацію - Владімір Новак, Уповноважений Уряду Словацької Республіки з виконання Угоди.
Від української сторони у засіданні Комісії прийняла участь Оксана Фенцик – заступник начальника Державної екологічної інспекції у Закарпатській області, керівник української частини Робочої групи з питань охорони якості прикордонних вод Українсько-словацької комісії по прикордонних водах.
В ході засідання Сторони обговорили цілий ряд актуальних питань подальшого розвитку двостороннього співробітництва в галузі водного господарства, охорони якості прикордонних вод, гідрометеорології між двома країнами.
Важливим етапом стало затвердження нового Регламенту проведення на Українсько-Словацьких прикордонних водах відборів проб, визначень і оцінки якості вод та заходів, що вживаються при надзвичайному погіршенні якості вод.
Довідково: Зазначений Регламент запропоновано Робочою групою на заміну двох керівних документів, а саме «Інструкції відбору проб, аналізу і визначення якості води на українсько-словацьких прикордонних водотоках» (була затверджена Протоколом ІV засідання Українсько-словацької комісії по прикордонних водах, 9-12 грудня 1997 року, м. Братислава) та «Інструкції про інформування по аварійних забрудненнях на словацько-українських прикордонних водах» (була затверджена Протоколом ІІ засідання Українсько-словацької комісії по прикордонних водах, 20 грудня 1995 року, м. Братислава).
Даний Регламент враховує вимоги Конвенції щодо співробітництва по охороні та сталому використанню ріки Дунай, підписаної 24 червня 1994 р. м. Софія; Конвенції про охорону та використання транскордонних водотоків та міжнародних озер, підписаної 17 березня 1992 р. м. Гельсінкі та інші міжнародні нормативні документи, зокрема прийняті на рівні Європейського Союзу, що стосуються сфери охорони якості та використання водних ресурсів.
Зокрема, Регламент враховує і нові європейські та українські нормативи якості, встановлені для поверхневих вод, а саме Директиви 2013/39/ЄС від 12 серпня 2013 року щодо внесення змін до Директив 2000/60/ЄС та 2008/105/ЄС стосовно пріоритетних речовин та наказу Мінприроди №45 від 06.02.2017 «Про затвердження переліку забруднюючих речовин для визначення хімічного стану масивів поверхневих і підземних вод та екологічного потенціалу штучного або істотно зміненого масиву поверхневих вод».
Регламентом визначений термін «Надзвичайне погіршення якості вод» та визначені дії сторін у випадку надзвичайного погіршення якості прикордонних води, зокрема оповіщення та обмін інформацією, проведення спільних відборів проб вод та лабораторних аналізів та подальший аналіз надзвичайного погіршення якості прикордонних вод. У випадку надзвичайного погіршення якості вод Сторони забезпечують передачу інформації згідно вимог DAEWS-PIAC (Дунайська Регіональна Система Оповіщення).
Регламентом визначено, що для попередження, обмеження, припинення та ліквідація наслідків надзвичайного погіршення якості вод або загрози надзвичайного погіршення якості вод, Сторони діють згідно з власним чинним законодавством.
За результатами роботи засідання Комісії Уповноважені підписали Протокол ХVІ засідання Українсько-Словацької комісії з питань прикордонних вод та схвалили Регламенти співробітництва.
Державна екологічна інспекція
у Закарпатській області
Нагадаємо, На Закарпатті відбувся Круглий стіл залізничників з центром зайнятості
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0