Головна » Життя » На Закарпатті найнижчий рівень щеплення у країні

На Закарпатті найнижчий рівень щеплення у країні

Якщо по країні вакциновано близько 68% громадян, то на Закарпатті ця цифра становить 53,5%

Головний позаштатний спеціаліст, експерт департаменту охорони здоров’я з обслуговування дитячого населення Михайло Радь поінформував керівників медичних установ та першого заступника голови ОДА Олексія Гетманенка про ситуацію із вакцинацією в області. Наразі в Закарпатті низький рівень щеплення: якщо по країні вакциновано близько 68% громадян, то на Закарпатті ця цифра становить 53,5%.
За словами Михайла Радя половина регіонів області (8 із 16) не досягнула 50 % охоплення. І це при тому, що забезпеченість імунобіологічними препаратами від реальної потреби на 2019 рік складає 141%! Зважаючи на низький рівень імунізації, були заслухані пояснення представників кожного району. Олексій Гетманенко висловив переконання, що при належній організації роботи з населенням, вже навесні наступного року Закарпаття зможе вийти на рівень 70% вакцинованих. Ключову роль в цьому питанні – у сімейних лікарів, які повинні пояснювати своїм пацієнтам необхідність вакцинації. Було запропоновано підключити фінансові важелі та стимулювати тих медиків, де найвищий відсоток щеплених.
Під час дискусії медики зауважили, що спалахи кору та дифтерії спонукали населення активно вакцинуватися. Однак багаторічна антивакцинальна кампанія розгорнута не тільки у ЗМІ, але й подекуди і самими медиками, призводить до того, що тільки за 10 місяців цього року офіційно зареєстровано 2 995 відмов від проведення профілактичних щеплень, а саме: від туберкульозу – 199 відмов; від поліомієліту – 503; від вірусного гепатиту «В» – 883; від дифтерії, кашлюку та правця – 510; від гемофільної інфекції типу в – 461; від кору, паротиту та краснухи – 439.
Також, після обміну думками, було вирішено активізувати роботу зі створення «Шкіл здоров’я» при сімейних амбулаторіях у містах і районах області. Ці профілактичні заходи повинні сприяти підвищенню обізнаності населення про загальні засади здорового способу життя та профілактику низки захворювань.

Залишити коментар

avatar
загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...