Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

На Виноградівщині безпілотники охоронятимуть спокій ліса

Виноградівські лісівники першими в області впроваджують новий метод виявлення лісових пожеж із використанням безпілотного літального апарату (далі – БПЛА) - квадрокоптера.

Спеціалістами ДП «Виноградівський лісгосп» вже проведено тестування новопридбаного квадрокоптера Phantom. Апарат здатен розвинути швидкість до 72 км/год та перебувати у повітрі 30 хвилин. Сучасна камера з роздільною здатністю матриці 20 Мп може знімати відео у якості 4К та робити серійну фотозйомку зі швидкістю 14 кадрів у секунду, що дає змогу розгледіти навіть найменші ознаки лісової пожежі та визначити її координати. Керування дроном здійснюється у режимі он-лайн через Wi-Fi сигнал за допомогою смартфона або планшета, максимальна дальність управління становить 7 км.

«Квадрокоптер слугуватиме невід’ємним помічником у лісовому господарстві, особливо у пожежонебезпечний період. За його допомогою ми можемо набагато швидше виявити лісову пожежу, її джерело та площу, а також здійснювати координацію гасіння з мінімальними втратами. «Безпілотник» також може слугувати для забезпечення охорони лісу від незаконних рубок та браконьєрства, моніторингу стану лісів – як новостворених насаджень, так і уражених шкідниками, створення електронних карт, проведення ревізій лісових обходів і таксації лісосік тощо. Новітні технології відкривають багато можливостей для втілення нових ідей та оптимізації роботи лісівників» – зазначає провідний інженер з охорони та захисту лісу ДП «Виноградівський лісгосп» Владислав Білак.

Уряди США, Малайзії та Індонезії використовують «безпілотники» для захисту своїх земель і біовидів, які їх населяють. Так, за допомогою аерофотознімання проводяться заходи по збереженню рідкісних диких тварин, вивчається їх розподіл та щільність на певній території. У густих лісах наземні способи моніторингу мають меншу оперативність та вищу вартість.

Нагадаємо, Двох закарпатців, про зникнення яких заявили родичі, повернули додому правоохоронці

Читайте також: На Закарпатті викрили “перевалочні бази” “лівого” алкоголю (ФОТО)


загрузка...
Реклама
Реклама
Loading...