На Тячівщині медики «швидкої» врятували 7-місячне немовля, яке подавилося їжею
.jpg)
Випадок трапився ввечері у селі Угля, Тячівського району. Протягом 10 хвилин парамедик боролася за життя дитини, намагаючись вивільнити дихальні шляхи.
Про порятунок дитини розповіли на сторінці Закарпатського центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф. У вівторок ввечері до пункту «швидкої» у селі Угля забігла схвильована жінка з 7-місячним немовлям і повідомила, що дитина вдавилася їжею.
Парамедик миттєво оцінила стан малюка: дитина була дуже бліда, але дихальні шляхи ще не були повністю перекриті. Лікарка розпочала серію ковзних ударів поміж лопаток та натискань на грудину.
І через 10 хвилин, два великих шматки груші вилетіли назовні. Малеча одразу порожевіла та голосно закричала.
Як з’ясувалося, дитина гризла тверду грушу й відкусила досить великі шматки — 3 і 1,5 см. Після порятунку малюка разом з мамою доправили до Тячівської лікарні на обстеження.
«Це був ще той екстрім! Кожна секунда тягнулася вічністю. Такі випадки, на жаль, непоодинокі. І не завжди завершуються щасливо», — розповіла парамедик «швидкої».
Лікарі нагадали, що може становити небезпеку для дітей до 3 років.
Маленькі діти мають вузькі дихальні шляхи та ще не повністю розвинений ковтальний рефлекс. Навіть незначний шматок їжі чи предмет може призвести до удушення.
Перелік потенційно небезпечних продуктів та предметів:
- виноград, черешні, ягоди з кісточками
- горіхи, насіння, попкорн
- шматки сиру, ковбаси, мʼяса
- тверді овочі та фрукти (морква, яблука, груші)
- цукерки, жувальна гумка
- хлібна шкірка, великі шматки хліба
- дрібні іграшки, деталі конструктора, ґудзики, монети
- ковпачки ручок, батарейки.
Коментарі - 0