На ринку праці Закарпатті величезний дисбаланс
29.01.2018 15:19
259
0
Про це під час брифінгу розповів керівник Закарпатського обласного центру зайнятості Юрій Фущич
«Утім рівень безробіття в області збільшився й становить 10,4%. У той час як у наших сусідів він різко зменшується: в Угорщині – 4,3%, Польщі – 4,8%, Словаччині – 7,5%. Ідеться про те, що значна частина закарпатців працює за межами нашого краю. Деякі експерти називають цифру – 200 тисяч заробітчан. Тому в нас постала гостра проблема кадрового голоду в деяких галузях. Тож ми намагаємося якось покращити цю ситуацію. Зокрема проводимо профорієнтації та перенавчання. За минулий рік роботодавці запропонували нам 22346 вакансій. Хочу наголосити, що великі підприємства області можуть створити робочі місця, але робочої сили не вистачає. Оскільки на ринку праці Закарпаття й надалі спостерігається значний дисбаланс між попитом і пропозицією. Тому деякі керівники великих підприємств області готові піднімати середню заробітну плату до 11–12 тисяч гривень, аби закарпатці не їхали працювати за кордон», – наголосив Фущич.
Щодо отримувачів допомоги по безробіттю, то нині їхня кількість становить 4271 особу. Середній розмір допомоги по безробіттю – 1985 гривень, а максимальний – 7048. На сьогодні Закарпатський обласний центр зайнятості має 807 вакансій. Якщо станом на 1 січня 2017 року на одне робоче місце в середньому претендували 14 безробітних осіб, то на 1 січня 2018 року – 6.
Найбільший попит нині спостерігається на робітничі професії: в’язальників джгутів, швачок, електромонтерів, електрогазозварювальників, слюсарів, токарів, водіїв, мулярів. У сфері послуг: продавців, барменів, офіціантів, кухарів, перукарів, охоронників, медсестер. Серед працівників сільського господарства: трактористів, лісорубів, птахівників, тваринників. З-поміж фахівців держслужби: бухгалтерів, економістів, менеджерів, лікарів, вчителів, фармацевтів, ІТ працівників.
«Узагалі на Закарпатті така тенденція, що з усіх випускників цьогоріч тільки 20% здобувають робітничі професії, решта – вищу освіту. Тоді як у ЄС ситуація з точністю до навпаки. Утім зараз часто буває так, що власники двох дипломів з вищою освітою перекваліфіковуються на робітничі професії. Тепер не головне, яка в тебе професія, головне – який ти в цій професії», – підкреслив Юрій Фущич.
Наприкінці брифінгу керівник Закарпатського обласного центру зайнятості наголосив, що хто звертається за роботою, той обов’язково її знайде. А центр зайнятості в цьому завжди допоможе.
Христина БІКЛЯН
За матеріалами: http://life.ko.net.ua
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0