«На мирній ділянці прикордонники не гинули за всю історію ДПСУ»: Петро Цигикал - про вбивство майора Березенського на Закарпатті
30.04.2019 20:21
278
0
Петро Цигикал розповів про загибель майора Березенського на Закарпатті – у селищі Ділове. На прикордонника наїхав з авто контрабандист.
Розкажіть про загибель командира прикордонного відділу на Закарпатті, майора Березинського, якого збив контрабандист. Які висновки можна зробити з цієї трагедії?
- Це дійсно трагедія. Людина загинула, виконуючи свій професійний обов’язок. Ціна життя - 10 ящиків цигарок.
- Коли до цього востаннє гинув офіцер під час виконання службових обов'язків?
- На мирній ділянці у нас такого не було за історію ДПСУ. Принаймні, я не пригадую. Були напади, погрози, побиття, але смерті не було. Тільки на фронті. Контрабандисти серйозно активізувалися на Буковині та на Закарпатті. Напад на майора Березинського – це відповідь на посилення режиму охорони кордону, Березинський виявися справжнім офіцером з характером – його не змогли ані купити, ані залякати. Для мене честь, що в нас служать такі офіцери, його вчинок стане прикладом для наступних поколінь.
- Після загибелі Березинського щось змінилося на цій ділянці?
- Це населений пункт Ділове. Місцеві мешканці, коли ми почали встановлювати вздовж річки загороджувальний паркан, вийшли і почали нам заважати. Але ми все одно продовжуємо роботи. Вже встановили майже 7 кілометрів. Хоча нам постійно доводиться зустрічатися з відкритою агресією місцевих, які проти встановлення інженерних споруд та позначення державного кордону. Люди звикли жити контрабандним життям.
- Ого, бунт?
- Так, активна протидія.
- Чи були ще напади на прикордонників на західному кордоні?
- І не один раз. У 2018 році на Буковині на наряд з трьох прикордонників напало майже 50 осіб. Це також була спроба залякування після посилення режиму. Це сталося теж після того, як на ділянці були змінені керівники на місцях. Бо, якщо офіцер нормально працює і протидіє злочинності – хай навіть і не все виходить, але він сумлінно виконує обов’язки, – відповідно, в нього є підтримка з Києва. А якщо навпаки – змінюємо на іншого. Так от: особливо на Буковині наші прикордонні наряди вже не бояться застосовувати зброю. Але роблять це лише в крайніх випадках: коли їхньому життю загрожує небезпека і іншим чином упередити цю загрозу неможливо.
-Як подбали про родину Березинського?
- Дружина працевлаштована, сім’я отримала квартиру в Хмельницькому й одержала кошти, передбачені за таких обставин законодавством. Також його діти будуть отримувати допомогу до досягнення повноліття. Ми намагаємося нікого з родин загиблих не залишати поза увагою. Де маю можливість, я намагаюся сам відвідувати сім’ї та відповідні заходи. Цього ж вимагаю від командирів на місцях. Потрібно вести роботу із увічнення пам’яті наших Героїв. Сім’ї загиблих не мають відчувати себе покинутими.
Джерело: https://censor.net.ua
Нагадаємо, Затримали можливого поплічника злочинців , чиї дії призвели до смерті прикордонника Вадима Березенського
Читайте також:Громада – проти паркану: що відомо про конфлікт у Діловому?
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0