На КПП «Тиса» презентували «Електронну чергу перетину кордону» для вантажівок

09.09.2021 18:12 957 0
На КПП «Тиса» презентували «Електронну чергу перетину кордону» для вантажівок

Пілотний проєкт «Електронна черга перетину кордону» для закарпатських пунктів пропуску розробила естонська компанія GoSwift. Програма, яку втілюватимуть на КПП «Тиса» та «Ужгород», допоможе скоротити черги вантажного транспорту на кордоні.

Місце у електронній черзі попередньо коштуватиме близько 12 євро. Тим, хто у ній зареєструється, надаватимуть, зокрема, такі послуги:

  • Виклик транспортного засобу для в’їзду до МАПП у напрямку виїзду з території України 
  • Інформування користувача про зміну часу виклику для в’їзду до МАПП
  • Забезпечення стоянки транспортного засобу 
  • Охорона та освітлення зони очікування 
  • Доступ до мережі Інтернет (Wi-Fi) 
  • Збір побутових відходів 
  • Користування туалетами та душовими

Автори проєкту передбачають, що електронна черга дозволить користувачам пройти оформлення і виїхати менш, ніж за годину.

Ще минулого року представники закарпатської обласної влади зустрічалися з послом Естонії в Україні Каймо Кууском, щоб обговорити досвід Естонії у боротьбі з масовими скупченнями автотранспорту на кордонах шляхом запровадження електронних черг. 

27 листопада 2020 року Кабінет Міністрів України та Уряд Естонської Республіки підписали угоду про технічне та фінансове співробітництво для втілення у життя проєкту «Електронна черга перетину кордону». 

У презентації проєкту взяли участь голова Закарпатської ОДА Анатолій Полосков, голова Закарпатської облради Олексій Петров, посол Естонії в Україні Каймо Кууск, начальник Управління єврорегіональної співпраці Закарпатської ОДА Олександр Білак, представники Держприкордонслужби, Державної митної служби та дипломатичних установ. Після презентації був підписаний Меморандум про співпрацю з метою надання міжнародної технічної допомоги.

Але презентація – тільки початок, і щоб відповідний сервіс на КПП «Ужгород» та КПП «Тиса» почав працювати, поки що у пілотному режимі, очікують постанову Кабміну.

Водії також чекають. За зведеною інформацією ДПС та ДМС, час стояння у чергах на КПП «Ужгород» на кордоні зі Словаччиною та КПП «Тиса» на кордоні з Угорщиною складає від 2 до 12 годин для громадян та від 2 до 14 діб – для водіїв вантажівок. Як наслідок, на цих КПП систематично виникають черги із 70 – 160 вантажівок, а іноді й понад 500, протяжністю 8 – 10 кілометрів.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...