На кордонах Закарпаття новий експеримент - на митниці починає працювати поліція

25.06.2018 20:58 221 0
На кордонах Закарпаття новий експеримент - на митниці починає працювати поліція
20 червня Кабмін прийняв постанову №479 "Про реалізацію експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів", - про це йдеться у матеріалі FINbalance. У документі зауважується, що Кабмін погодився з пропозицією МВС, Мінфіну та ДФС "стосовно реалізації з 21 червня 2018 року до 31 грудня 2018 року експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів" (цитата). Кабмін визначив, що під час реалізації експериментального проекту: – поліцейські мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю в пунктах пропуску через державний кордон та в інших місцях митної території України, в яких органи Державної фіскальної служби здійснюють митні формальності, з метою виявлення фактів порушення митних правил; – поліцейські та службові особи МВС мають право доступу до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор – 2006". Як констатується, МВС має визначити перелік поліцейських, які мають право цілодобово перебувати в зонах митного контролю, та довести його до відома ДФС та Адміністрації Державної прикордонної служби. При цьому ДФС разом з МВС має забезпечити у тижневий строк визначення порядку надання поліцейським та службовим особам МВС доступу до автоматизованої системи митного оформлення "Інспектор – 2006", а разом з Адміністрацією Державної прикордонної служби – забезпечити безперешкодний цілодобовий доступ в зони митного контролю поліцейських. Документом встановлено, що МВС разом з Мінфіном і ДФС має подавати щомісяця, починаючи з 1 вересня звіти про результати реалізації експериментального проекту; подати пропозиції щодо внесення змін до законодавчих та інших нормативно–правових актів за результатами реалізації експериментального проекту.
В.о. голови ДФС Мирослав Продан у п`ятницю заявив, що із наступного тижня поліція вже працюватиме на пунктах пропуску та паралельно з митниками здійснюватиме аналітичну роботу щодо ризикових груп товарів. За його словами, в п`ятницю мав бути підписаний спільний наказ МВС та Мінфіну щодо створення механізмів взаємодії митників та поліцейських. "Чому для нас важлива допомога правоохоронців? Контрабандні потоки можуть іти через будь–які ділянки кордону. Митники ж працюють лише у пунктах пропуску. Натомість Нацполіція має повноваження проводити заходи з боротьби із контрабандою не лише в пунктах пропуску, а й на всій митній території України.
Щодо побоювань бізнесу стосовно збільшення часу на оформлення вантажів. Хочу заспокоїти: усі заходи стосуються лише порушників і не зашкодять зовнішньо–економічній діяльності бізнесу, який працює у рамках законодавства", – зазначив М. Продан. Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков констатував, що зміни в системі боротьби з контрабандою дозволять принести в бюджет України 100 млрд грн.
"Документи, які прийняті – це більше, ніж сигнал трохи по–іншому подивитися на цю ситуацію і покласти на стіл українській державі 100 млрд грн. Прошу розраховувати на те, що зворотного шляху не буде. Ми будемо тісно співпрацювати з усіма службами. Але, разом з тим, кожен відповідає за свої дії", – зауважував А. Аваков.
"Витрати бюджету на цей рік у нас становлять 991 млрд грн. Надходження від митниці, за планом на 18 рік, – 343 млрд грн, за п`ять місяців поточного року є виконання в розмірі 155 млрд грн. Втрати бюджету, які ми оцінюємо внаслідок контрабанди, спеціальних схем, – це 70 млрд грн. А саме: до 65 млрд грн – із застосуванням спеціальних схем і до 15 млрд – інші варіанти", – додавав глава МВС. Натомість генпрокурор Юрій Луценко критикував схвалені Кабміном заходи щодо боротьби з контрабандою, які передбачають, зокрема, право співробітників Національної поліції бути присутніми на митних постах.
"Наголошую, що постанова Кабміну має відповідати чинному законодавству. Тільки тоді буде ефективний результат", – сказав Ю. Луценко.
За його словами, представники правоохоронних органів на митних постах не зможуть бути ефективними, оскільки Митний кодекс обмежує їх можливості. "Особам, допущеним у зону митного контролю, забороняється втручатися в діяльність посадових осіб, які здійснюють митний контроль... Спочатку потрібно змінити закон. насамперед – запровадити кримінальну відповідальність за контрабанду, в першу чергу – підакцизних товарів. Сьогодні вже вся Європа сміється, що ми її скасували і розраховуємо на затримання контрабандистів у сусідніх з нами країнах", – наголосив генпрокурор. При цьому Луценко зазначив, що до прийняття парламентом необхідних законодавчих змін потрібно організувати спільні пости за участі всіх правоохоронних органів на виїзді з митниць.
"Нинішньою постановою запроваджується можливість, торік одна служба ходила туди, СБУ. Тепер інша служба матиме монополію, це МВС. З моєї точки зору, і те, й те є неприйнятним. Перевіряти роботу співробітників ДФС, а також правильність митного оформлення повинні колегіально. Це єдина запорука того, що не буде нових корупційних ризиків", – сказав глава Генпрокуратури.
Крім того, за словами Ю. Луценка, "кавалерійськими атаками" перемогти контрабанду неможливо, що доводить приклад так званих "чорних сотень Гройсмана" – спеціальних виїзних груп, які були ефективними тільки на початку своєї діяльності.
"Створення нових чорних, сірих, блакитних, зелених сотень призведе до того ж результату. Нам потрібна системна робота. Насамперед – аналітична оперативна взаємодія. Саме цього, на мою думку, не вистачає ДФС. Звертаю вашу увагу – у нас три роки немає керівника Митної служби країни. Вертикаль Митної служби відсутня. М`яко кажучи, в занепаді перебувають аналітичні підрозділи", – зазначив Ю. Луценко.
У свою чергу прем`єр–міністр Володимир Гройсман у відповідь генпрокурору на селектроній нараді зазначав, що саме сприяння правоохоронних органів уможливлює нелегальне ввезення товарів в Україну.
"Я думаю, єдине, в чому є проблема – я думаю, всі розуміють, співпраця яких правоохоронних органів сьогодні підтримує контрабанду в Україні, і можу сказати, що це і є наш виклик. Тому залучення до боротьби з контрабандою буде для всіх органів колегіальним, на базі постійних постів, а не так, як це було, "літаючими" групами... Сталося зрощування митників на місцях з представниками інших правоохоронних органів. І саме це зрощення дає можливість безперешкодно нелегально ввозити в Україну товари", – сказав глава уряду.
20 червня Кабмін підтримав план дій з боротьби з контрабандою та дозволив поліцейським цілодобово контролювати митників. Також прем`єр пообіцяв зруйнувати "сірі" схеми на митниці і жорстоко карати порушників. Крім того, Кабмін має намір ініціювати кримінальну відповідальність за контрабанду через держкордон України. Нагадаємо,  Чи буде Павшино і Мукачево єдиним цілим? (ВІДЕО) Читайте також: На Закарпатті трьох водіїв відсторонили від керування транспортними засобами

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!