На ДП "Солотвинський солерудник" надзвичайна ситуація державного рівня (ФОТО)

22.02.2019 08:34 249 0
На ДП "Солотвинський солерудник" надзвичайна ситуація державного рівня (ФОТО)

21 лютого на засіданні 17-ї позачергової сесії Тячівської районної ради сьомого скликання депутати прийняли звернення до Міністерства аграрної політики та продовольства України щодо ситуації, яка склалася на ДП «Солотвинський солерудник».

Депутати зазначають, що експертним висновком МНС України ще у грудні 2010 року ситуацію кваліфіковано як надзвичайну державного рівня. У 2013 році цей висновок підтверджено, і прийнято розпорядження КМУ щодо ліквідації ДП «Солотвинський солерудник». Наказом Мінагрополітики України від 24.04.2013 р. створено ДП «Виробнича дирекція з ліквідації Солотвинського солерудника». Наразі підприємство виконує роботи з ліквідації надзвичайної ситуації державного рівня, яка склалася внаслідок виробничої діяльності ДП «Солотвинський солерудник», відповідно до проекту «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник (перша черга)», розробленого у 2012 р. Через відсутність фінансування на виконання першочергових робіт цього проекту термін початку виконання робіт перенесено, а це призвело до порушення науково обґрунтованого трирічного строку ліквідації, здорожчання вартості матеріальних і трудових ресурсів та необхідності перегляду прийнятих проектних рішень під впливом зміни техногенно-геологічних процесів (карсту, провалів, зсувів) і, як наслідок, збільшення кошторисної вартості будівництва (ліквідації). Тому на даний час подальше виконання технічних рішень проекту неможливо без проведення коригування проекту 1-ї черги. За останній час екологічна ситуація на території смт Солотвино значно погіршилася. В результаті негативного впливу атмосферних явищ (значне вітрове та снігове навантаження, різкий перепад температур та інше) та без належного технічного обслуговування відбувається руйнування конструктивних елементів будівель та споруд підприємства. Майже всі будівлі та споруди – у вкрай незадовільному аварійному стані та мають схильність до саморуйнування (самозруйнувалися 7 будівель). 17 вересня 2017 р. внаслідок сильного пориву вітру сталося саморуйнування копра стволу «Головний» на проммайданчику шахти №9 висотою 46,7 метрів.
В лютому цього року внаслідок значного снігового навантаження відбулося руйнування частини покрівлі та стін будівель.
Всі будівлі розташовані в зоні інтенсивного карстоутворення та просідання земної поверхні. Загальна площа карстових провалів та воронок станом на 3 січня 2019 р. становить 254 110 м.кв. з об'ємом 5 455 300 м.куб.
Значна частина підземних виробок (штолень) пройдена під житловими будинками та об'єктами інфраструктури селища, що вимагає постійного їх обслуговування і ремонту. У зв'язку з недофінансуванням підприємства з державного бюджету не виконані роботи з ліквідації вертикальних шахтних стволів глибиною від 385 до 550 метрів та діаметром від 4,5 метрів (стволи не перекриті, тимчасове дерев'яне перекриття, встановлене за власні кошти, вийшло з ладу, згнило), шурфів, найбільш небезпечних карстових воронок, провалів. Не встановлено запобіжну огорожу небезпечних зон (карстові воронки, проммайданчики шахт №8, №9), що створює передумови до виникнення нещасних випадків та може призвести до травмування або загибелі людей. Тому депутати Тячівської райради просять Міністерство невідкладно вирішити питання щодо забезпечення належного фінансування проекту «Ліквідація та екологічна реабілітація території впливу гірничих робіт ДП «Солотвинський солерудник» та дозволити провести невідкладні роботи, спрямовані на ліквідацію негативних наслідків, спричинених за останні роки. Оскільки гальмування процесу призводить до важких фінансових, соціальних наслідків, а також значної загрози травмування та загибелі громадян. Джерело: Tyachiv.com.ua Нагадуємо: Історія з “вагоном жахів” сполученням «Киів-Кошіце» від Укрзалізниці отримала продовження (ФОТО, ВІДЕО) Читайте також: В Ужгороді розповіли про реальні наслідки будівництва Воловецької ВЕС (ВІДЕО)
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!