На батьківщині Королівського Євангелія відзначили 620-річчя книжкової пам'ятки (ФОТО, ВІДЕО)

25.10.2021 14:44 534 0
На батьківщині Королівського Євангелія відзначили 620-річчя книжкової пам'ятки (ФОТО, ВІДЕО)

Біля пам’ятного знаку Королівському Євангелію в центрі селища Королево 24 жовтня відбувся екуменічний молебень з нагоди відзначення 620-річчя найдавнішої на Закарпатті кириличної рукописної книги.

Також в актовій залі Королівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №1 провели науково-практичну конференцію, в якій взяли участь науковці, краєзнавці, освітяни, діячі культури і мистецтва, громадські активісти та жителі Королівської громади.

Королівське Євангеліє було переписане  в 1401 році Станіславом Граматиком і отримало назву за місцем створенням – селище Королево. Сьогодні його вважають найдавнішою збереженою кириличною книгою, що була створена на Закарпатті.

«Bсі краяни повинні пишатися тим, що саме в Королеві було створено безцінну рукописну книгу, важливу пам'ятку в історії розвитку культури і писемності нашого краю. Королівське Євангеліє не залишає нікого байдужим, хто цікавиться історією та сьогоденням. 

Вивчаючи історичне минуле рідного краю і аналізуючи його, ми не раз переконуємось у його величі, здобутках і багатогранності, незважаючи на те, що Закарпаття і Королево, зокрема, знаходились на окраїнах держав, до складу яких вони входили, а визначальні події для цих держав і цілого Східносвропейського реriону відбувались саме тут. Безперечно, що це не випадковість, а певна iсторична закономірність, яка підтверджується віками, і вимагає подальшого детального дослідження» – зазначив у дописі в соцмережі Іван Кльофа.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...