М'ясо для українців може подорожчати вдвічі

18.10.2021 17:38 26 0
М'ясо для українців може подорожчати вдвічі

Вартість м'яса в Україні до весни може зрости вдвічі. Таке підвищення експерти ринку пов'язують зі зменшенням імпорту через зниження поголів'я свиней в країнах Євросоюзу. 

Про це повідомляє UBR.

За шість місяців ціна на всі види м'яса може підскочити на 50-100%, оскільки найближчим часом зменшиться імпорт дешевої свинини з Польщі та інших країн Євросоюзу. Такої думки дотримується виконавчий директор Асоціації м'ясної галузі Микола Бабенко.

За його словами, імпорт свинини в країну в сім разів перевищує експорт. Це пов'язано з тим, що за кордоном собівартість м'яса набагато менше, ніж в Україні. Причиною тому є велика кількість поголів'я свиней в країнах ЄС, на які припадає майже половина світового виробництва цього продукту.

Через півроку в ЄС збираються знижувати кількість поголів'я. Це значно вплине на обсяги імпорту, в тому числі в Україні та, отже, збільшить ціни на всі види м'яса.

" ЄС - номер 1 в світі по експорту свинини. Імпорт сильно тисне на внутрішній ринок. Але через 6 місяців поголів'я свиней там скоротиться ... Таким чином, ціни на м'ясо до весни можуть вирости на 50, а то і на 100%, а то й зробити ніяких кроків " , - говорить Бабенко.

Врятувати ситуацію можуть дії уряду. Зокрема, на розгляд Кабміну надано міжгалузева стратегія "Нове свинарство 2025". Як випливає з документа, для порятунку галузі пропонують знизити ціни на корми і звільнити тваринників від податків як мінімум на півроку.

Читайте також:

Теги: Ціни
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...