Мукачівцям розповіли, як працює електронна медична система

10.12.2018 14:31 209 0
Мукачівцям розповіли, як працює електронна медична система
Як повідомляють на офіційному сайті Мукачівської міської Ради, спочатку в місті комп’ютеризували всі відділення стаціонару Мукачівської ЦРЛ та розпочали впровадження системи. Через рік охопили «первинку» та амбулаторно-поліклінічну допомогу. Закупили техніку та придбали програмне забезпечення за кошти місцевої влади в рамках міської програми. Для персоналу проводили групові навчання з особливостей введення даних у медичну інформаційну систему. Для забезпечення зручностей в роботі з оцифрованими даними майже всі шаблони медичних документів розроблялись за участю спеціалістів. На їх вимогу медичну інформаційну систему підключено до центральної бази даних, і декларації з пацієнтами лікарі підписували через неї.
«Більшість документів заповнюємо в електронному вигляді, постійно додаємо нові форми, які ще не було оцифровано, вводимо нові звіти, які в сотні разів спрощують процес збору інформації. На «первинці» комп’ютери та робочі місця з медичною інформаційною системою мають і медичні сестри, і лікарі. Впроваджено та інтегровано електронну версію з кодуванням епізоду, причини звернення діагнозу та коду процесі», - повідомляє головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Мукачева Євген Мешко.
Наразі база даних містить медичну інформацію про понад 100 тисяч жителів міста та району.
"У стаціонарних відділеннях вносяться всі медичні дані на 100% - всі огляди, консультації, лабораторні та інструментальні обстеження. Також функціонує «Електронний склад», де реєструються надходження закуплених товарів на склад, видача та використання ліків, автоматичне списання при їх використанні. Частину діагностичної апаратури вже синхронізовано з МІС, і цей процес триває. Оскільки всі медичні дані оцифровано, то сімейний лікар має доступ до курсів лікування, результатів обстеження, консультація, виписок зі стаціонару «вторинки». Функціонують електронна черга і запис на прийом за телефоном до сімейних лікарів, спеціалістів і на діагностичні обстеження. Зараз на «первинці» створюється кол-центр та розробляється сайт для можливості запису через інтернет", - йдеться у повідомленні.
Доступ до бази даних мають усі лікарі, але програмісти працюють над тим, щоби його обмежити. Планується надати його в повному обсязі сімейним лікарям, а потім – лікарям-спеціалістам, до яких направляють пацієнта, лікарям приймального відділення, лікуючому лікарю відділення, куди госпіталізовано пацієнта. Але це буде можливо, коли консультації на амбулаторному рівні будуть проводити тільки за направленням сімейного лікаря. Також зазначається, що у системі запроваджено серію звітів, які дають змогу швидко аналізувати великі масиви інформації. Дані, внесені в систему, змінити неможливо без допомоги системних адміністраторів та дозволу керівника – система це фіксує. Сьогодні Мукачево випереджає обов’язковий функціонал системи eHealth, але в міру її розвитку розвитку все більше даних буде зберігатися в національній централізованій базі даних. Нагадуємо, Оприлюднено антирейтинг закарпатських підпирємств-боржників Читайте також: На Хустщині вночі згорів автомобіль «Great Wall Voleex C30»

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!