Мукачево готується до «червоної зони»: міський голова озвучив імовірний час

08.10.2021 15:27 2481 0
Мукачево готується до «червоної зони»: міський голова озвучив імовірний час

Очікується, що до кінця місяця, на початку листопада, буде запроваджена «червона зона». Такий прогноз озвучив Мукачівський міський голова Андрій Балога під час позачергової сесії міськради 8 жовтня.

Він розповів, що на сьогоднішній день у міській лікарні перебуває 78 хворих, 53 з яких є на кисні, а четверо напередодні померли. 

«У нас уже відкрито три ковідні відділення. Буквально за останні два тижні відкрилися два додаткові відділення. Якщо ми будемо далі рухатися такими темпами, у нас через місяць буде 6-7 ковідніх відділень, і хворих буде не 78, а 200…  Ми на сьогоднішній день невпинно рухаємося до «червоної» зони», – зауважив Балога і нагадав, що у такому випадку зможуть працювати тільки заклади, де 100% персоналу вакциновано, а відвідувачами зможуть бути теж лише вакциновані або ті, хто має ПЛР-тест, який діє 72 години.

Мер закликав міських депутатів комунікувати з представниками бізнесу та спонукати їх вакцинувати працівників, оскільки це єдина можливість функціонувати в умовах локдауну і не отримати економічний удар, який був минулого року.

Одна з причин сплеску захворюваності, на думку міського голови, криється у тому, що вакцинація йде досить слабкими темпами. З березня в Мукачеві госпіталізували з COVID-19 понад 1400 людей, і ніхто з них не був вакцинований. 

Заради ковідних хворих доведеться жертвувати хірургією

На засіданні взяв слово Мирослав Гавришко, заступник директора Мукачівської ЦРЛ з медичної частини та голова постійної депутатської комісії з питань гуманітарної політики, який розповів, що у лікарні додатково до кисневого концентратора розмістили бочку зі зрідженим киснем, і готуються до того, що будуть дуже серйозні питання.

«Не хочу приводити вам печальні приклади, але дійсно ми мали чотирьох померлих: одна свалявська, одна з Нижньокоропецької сільської громади, двоє – з Мукачівської територіальної громади», – повідомив він.

Відкриття нових ковідних відділень паралізувало роботу інших відділень, які через це закривають. Закрили стоматологічне відділення – стоматологи перейшли в хірургію. Паралізоване реанімаційне відділення, тому що 6 осіб з бригади реаніматологів обслуговують ковідний пакет. За законом,  каже Гавришко, медики, які обслуговують ковідний пакет, не можуть обслуговувати інших хворих. Таким чином, заради порятунку ковідних хворих доведеться жертвувати хірургією, травматологією і невідкладними станами. 

Серйозна ситуація не тільки в Мукачеві. Гавришко поділився, що особисто чув від директора Центру легеневих хвороб в Ужгороді, що в черзі на госпіталізацію стоять 7 швидких.

Пан Мирослав зізнався: до нього, як до начмеда лікарні, десятки разів зверталися з проханнями «на шару» зробити якийсь папірець, нібито про вакцинацію. Він запевняє, що відмовлявся:

«Я в тюрму не хочу. І зрозумійте мене, все це дуже легко читається. Всі ці жовті листки, жовто-білі сертифікати з ніби якимось водяними знаками і QR-кодами – дуже легко перевіряються». 

Медик наголосив, що ковід не лікується, але йому можна запобігти, і додав, що він та члени його сім’ї вакцинувалися. Наразі вакциновані і 94% працівників лікарні Святого Мартина.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!