МОЗ відтерміновує повний перехід на електронні лікарняні

31.08.2021 11:28 467 0
МОЗ відтерміновує повний перехід на електронні лікарняні

Повний перехід на електронні лікарняні з першого вересня не відбудеться. Не всі лікарі опанували систему. У МОЗ підготували наказ про перенесення дати відмови від паперових лікарняних. Орієнтовно це відбудеться 1-го жовтня.

Як розповів Суспільному прессекретар Міністерства охорони здоров'я Роман Борщ, з трьох тисяч закладів, які можуть визначати непрацездатність, цифрову систему опанували трохи більше двох тисяч. Причини у МОЗ пообіцяли прокоментувати згодом. Попередньо кажуть, що не всі лікарі мають доступ до комунікацій.

"Зараз понад дві тисячі закладів можуть формувати електронні лікарняні. Передбачений повний перехід з 1 вересня, але зважаючи на те, що є окремі відомчі лікарні — ті, що в глибинках, яким треба трохи більше часу — зараз юстується наказ, який продовжить цей перехідний період до жовтня", — сказав Борщ.

Тобто наразі вже можна оформляти лікарняні в електронному форматі, але деякий час медзаклади ще зможуть видавати і паперові листки непрацездатності.

Що відомо

  • У грудні 2019 року Кабінет міністрів планував до квітня 2020 року запровадити електронний лікарняний. У листопаді 2020 року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що електронні лікарняні запрацюють з 2021 року.
  • У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.
  • У січні 2021 року Федоров заявив, що у 2021 році у додатку Мінцифри "Дія" мають з'явитися цифровий підпис, електронний лікарняний, можливість онлайн змінювати реєстрацію та реєструвати послуги для ФОП.
  • 3 лютого 2021 року Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних).

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...