Мова квітів: як висловити почуття за допомогою букету (ФОТО)
Неписані правила твердять, що на початку любовних стосунків повинен бути «букетний період». Втім, квіти дарують не лише на побаченнях чи у знаменні для кохання дати. Чийсь день народження чи перше вересня у школі – також привід зібрати букет. І виглядатиме він, звісно, інакше, ніж на річницю весілля.
Квітам здавна приписували символічне значення – у геральдиці, літературі, релігії, живописі та повсякденному житті. Закохані, даруючи квіти, могли розкривати свої почуття, не порушуючи суворих правил пристойності. Так виробилася ціла мова квітів, котру, втім, майже забули – адже суспільні бар’єри і стандарти манірної «благопристойності» відійшли у минуле, і про все можна говорити прямо. Однак, якщо співають, що жовті тюльпани – вісники розлуки, можливо, не варто дарувати їх дівчині, навіть якщо це останнє, що лишилося у квітковому магазині. Краще все ж замовити доставку квітів, які своєю мовою передадуть істинну гаму почуттів.
Троянди – теплі емоції, від симпатії до палаючої пристрасті. Це залежить від кольору: рожевий – закоханість, початок стосунків; червоний – вірність, справжнє кохання; бордовий – пристрасть; жовтий – турбота, дружба; персиковий – подяка; помаранчевий – захоплення. Білі троянди символізують невинність і чистоту, тому з них збирають весільні букети.
Тюльпани – зізнання у коханні, новий початок. Червоні тюльпани дарують, сподіваючись на взаємність. Рожеві – натяк на ніжні почуття, про які ще не наважуються сказати. Білі троянди означають чисту і безтурботну любов. Жовті завдяки шлягеру Наташі Корольової стали вісниками розлуки, проте інше їхнє значення – побажання багатства і процвітання, що робить їх прийнятними у букетах для колег.
Лілії – благородство, невинність, честь. Особливо ця символіка виражена у білих ліліях, з якими часто зображали ангелів і святих. Червона лілія висловлює піднесену пристрасть. Тигрова означає достаток і процвітання. Обережно: жовта квітка має негативне прочитання – легковажність і брехня, а помаранчева взагалі висловлює відразу.
Орхідеї – висока досконалість, велич, любов. Ці квіти стали практично традиційним подарунком на весілля чи інші урочистості. Червона орхідея виступає символом пристрасті, строката – серйозних стосунків. Помаранчева чи жовта передає ентузіазм і позитив, а зелена – міцне здоров’я і благополуччя. Білі орхідеї як знак чистоти та ніжності радять дарувати майбутнім матерям або на честь народження дитини.
Хризантеми у багатьох європейських країнах знаменують скорботу і втрату. Це осінні квіти, букети яких часто приносять на кладовища у поминальні дні, котрі теж припадають на осінь. Але в Японії хризантема вважається знаком імператорської влади і гідності та є одним з національних символів.
Конвалії – тривале таємне кохання. Той, хто приносить букет білих конвалій, ніби каже: «Я так давно тебе люблю, а ти не помічаєш».
Незабудки – пам’ять, вірність, справжнє віддане кохання. Ці квіти буквально твердять: «не забувай мене». Існувало повір’я, що про тих, хто має з собою цю квітку, не забудуть їхні кохані, тому незабудки носили на знак вірної любові.
Нарциси – обман і нерозділене кохання. Широко відома легенда про самозакоханого юнака, який після смерті обернувся прекрасною жовтою квіткою. Тому нарциси часто підносили тим, хто не відповідав на почуття взаємністю, ніби звинувачуючи у гордості і холодності.
Маргаритки – простота, невинність, веселість, віра. У Європі маргаритки, які було легко знайти на луках і які часто ставали забавкою для малечі, вважалися квітами дитинства.
Соняшники – захоплення, вірність і гордість. Карликові соняшники виражають обожнювання. Починаючи від Америки, звідки він родом, соняшник повсюдно асоціюється з величним сонцем.
Гвоздики – чарівність, захоплення, честь і свобода. Значення гвоздик залежить від кольору. Червоні, які тепер часто сприймають як «поховальні» квіти, символізували перемогу та лідерство, й ними було прийнято вітати впливових людей. Білі гвоздики виражають побажання успіху. Рожеві – вдячність і материнську любов, у США їх дарують на День Матері. А жовті квіти – це запитання: «ти мене уникаєш?»
Жоржини – каприз, непостійність, неготовність до серйозних стосунків. Той, хто дарує букет жоржин, визнає: «ти мені подобаєшся, але я нічого не обіцяю».
Півонії – обіцянка щасливого шлюбу: «ти – вершина моїх мрій». Водночас півонії є символом скромності і сором’язливості, тому вони часто красуються у букетах на весіллях і заручинах.
Іриси – довіра, мудрість, щирість, добрі новини. Ці квіти кажуть: «наша дружба багато означає для мене» або «я ціную наші довірливі стосунки».
Коментарі - 0