Монолітний полікарбонат: властивості та застосування
15.03.2021 13:47
543
0
Полікарбонат – різновид пластику, який використовується у будівництві.
Монолітний полікарбонат вирізняється гладкою рівною поверхнею, подібною до скла. За прозорістю він не набагато поступається оргсклу, пропускаючи 85 – 90% сонячного світла.
Першим видобування полікарбонату описав німецький хімік Альфред Айнхорн. Це сталося випадково – вчений намагався розробити ефективний знеболювальний засіб, і під час однієї з реакцій отримав у осаді полімерний ефір вугільної кислоти – прозору, нерозчинну і термостійку речовину.
Згодом Айнхорн після безлічі спроб і помилок таки синтезував безпечне знеболювальне, яке шукав – ми знаємо його як новокаїн. Але побічний продукт одного з дослідів пішов своїм шляхом.
Засклення будівель, спорудження навісів, теплиць і зимових садів, покрівельні конструкції – ось лише деякі сфери, у яких полікарбонат зарекомендував себе на відмінно. Завдяки легкості і пластичності матеріал добре піддається формуванню: нарізанню, згинанню, свердлінню.
Монолітний полікарбонат ідеальний для зовнішніх робіт – більшість марок переживають температури від -40℃ до +120℃ та різкі перепади погоди від морозу до спеки і навпаки, не втрачаючи своїх властивостей. Матеріал витримує високі навантаження (до 250 разів більше, ніж звичайне скло), і навіть якщо його вдасться пробити, уламки не утворяться. Тому монолітний полікарбонат є вдалою альтернативою склу для об’єктів, яким потенційно загрожує вандалізм – вітрини, сітілайти, зупинки громадського транспорту тощо.
Матеріал важкозаймистий, і на відкритому вогні не горить, а плавиться, при цьому перетворюючись не на краплі, а на павутинне волокно, яке швидко застигає. Це робить його надійним з точки зору пожежної безпеки.
Теплопровідність монолітного полікарбонату нижча, ніж у скла, і у засклених ним приміщеннях втрати тепла знижуються на 20%.
Окрім безбарвного прозорого матеріалу, виготовляють монолитный поликарбонат різних кольорів, який дозволить втілити оригінальні дизайнерські рішення у екстер’єрі споруди.
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0