Майже 50% працівників шкіл на Закарпатті не вакциновані: де заклади освіти перейдуть, а де не перейдуть у онлайн після запровадження «жовтої зони»

10.09.2021 19:19 2811 0
Майже 50% працівників шкіл на Закарпатті не вакциновані: де заклади освіти перейдуть, а де не перейдуть у онлайн після запровадження «жовтої зони»

49,5% співробітників закладів загальної середньої освіти у Закарпатській області не вакциновані від коронавірусу. Те саме стосується 60% працівників дошкільних навчальних закладів та 61% – закладів позашкільної освіти.

Про це повідомили у департаменті освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА.

Редакція Перший.com.ua з'ясувала де заклади освіти перейдуть, а де не перейдуть в онлайн після запровадження «жовтої зони». Детальніше у нашому матеріалі. 

Кількість вакцинованих освітян на Закарпатті сильно варіюється залежно від закладу – від 0% до 100%. Найменше щеплених, за словами очільниці департаменту Мар’яни Марусинець – у присілкових школах, де в середньому охоплено вакцинацією 20-30% працівників. 

Варто зауважити, що, за збігом обставин, у цих закладах, як правило, менше також технічних можливостей для якісної організації дистанційної освіти.

В уряді вирішили відкласти перехід до «жовтої зони» – це не відбудеться з 13 вересня, як анонсували раніше. Тому у освітян ще є час зробити щеплення.

На сьогоднішній день навіть в обласному центрі не всі школи долають 80% поріг.В Ужгороді у школах №№ 4, 5, 7, 9, 12, 19, гімназії №16, НВК «Гармонія», початкових школах «Веселка» і «Пролісок» не вакцинувалися 40-60% працівників. Проте школи №№ 1, 6, 15, гімназія №14, лінгвістична гімназія ім. Т. Г. Шевченка, угорськомовна гімназія, ліцей «Лідер» та початкова школа «Престиж» продовжили б працювати, навіть якби «жовту зону» ввели наступного тижня. Решта шкіл, які поки не дотягують до 80%, мають шанс наздогнати у найкоротші терміни.

Як повідомляють у пресслужбі Мукачівської міської ради, у 80% навчальних закладів Мукачівської територіальної громади рівень вакцинації працівників достатній, щоб після переходу у «жовту зону» продовжувати роботу в очному режимі. У 9 закладах вакциновано навіть більше 80% співробітників. Загалом у Мукачівській громаді вакциновані понад 70% освітян.

Щоб освітній процес в громаді міг продовжуватися у звичному режимі, в Мукачеві проводять планову вакцинацію працівників освіти та культури у приміщенні Центральної бібліотеки. Зокрема, 9-10 вересня щеплення зробили понад 400 особам, з них 200 – другою дозою. Освітян щеплюють медики мобільної бригади медичного центру «Сім’я».

За інформацією обласного департаменту освіти і науки, в Мукачівській ТГ точно убезпечені від онлайн-навчання в разі запровадження «жовтої зони» мукачівські школа №1 і гімназія №9, а також Барбівська, Дерценська, Горбківська, Ключарківська, Нижньокоропецька та Новодавидківська загальноосвітні школи.

А от в Хустській ТГ жоден заклад середньої освіти навіть близько не наближається до заповітних 80% щеплених працівників. Навпаки – у середньому там приблизно такий же відсоток невакцинованих. У школах Солотвинської громади середній показник нещеплених – 90-100%. А в Усть-Чорнянській громаді серед освітян, як виглядає, абсолютно рекордний відсоток антивакцинаторів. 

У Тячівській ТГ в усіх школах, крім однієї (Тячівської загальноосвітньої школи №2), вже є понад 80% щеплених, як і в Тересвянській громаді (окрім Кривської школи). Школи зі 100% вакцинованих співробітників на Закарпатті теж трапляються – наприклад, Жуківська або Плоскановицька початкові школи. Але, як правило, це невеликі заклади, де працює до 10 осіб.

Проблема за бажаючими

Керівництво самих освітніх закладів може подбати про імунізацію персоналу, якщо не хоче, щоб навчання знову переходило в онлайн.

«Якщо керівник закладу освіти висловлює бажання і набирається 10-15 співробітників, виїжджає мобільна бригада і їх оперативно вакцинують», – розповів директор департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Анатолій Пшеничний. Закарпатська область, нагадав він, має одну з найбільш в Україні розгалужених мереж місць для щеплення, щоб охопити вакцинацією всіх бажаючих. Діє 217 пунктів щеплення та 50 мобільних бригад. «Було б бажання – можливість знайдеться», – переконаний Пшеничний.

Раніше у розмові з Укрінформом він радив батькам і представникам батьківських комітетів вплинути на педколективи та їхні рішення щодо щеплення, адже чимало шкіл не зможуть працювати у нормальному режимі, а перейдуть на дистанційну або змішану форму.

Відповіді на питання, чому освітяни не хочуть робити щеплення, хоча відмова змусить їх перейти на віддалене навчання, чиновник не знає: «Я медик і не розумію мислення освітян. Сам я вакцинувався за першої ж можливості. Це добровільна справа. Але потрібно бути свідомими того, що щеплення – єдиний вихід».

На сусідній з Закарпаттям Івано-Франківщині 80% поріг подолали взагалі тільки 15 навчальних закладів. На Львівщині з 96 900 освітян 31 579 пройшли повний курс вакцинації, 39 452 отримали першу дозу вакцини. В цілому по Україні мають щеплення проти коронавірусу менше 60% педагогічних працівників. Кращі показники у закладах загальної середньої освіти, відстають вищі навчальні заклади (головним чином приватні) та дитсадки.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!