Маленьке село – великий курорт: найкращі санаторії Солочина

25.10.2021 19:02 854 0
Маленьке село – великий курорт: найкращі санаторії Солочина

Село Солочин лежить трохи більше, ніж за кілометр від Поляни та за вісім кілометрів від Сваляви. Назва Солочин походить від слів «сіль» та «солончак». І тутешні солончакові ґрунти багаті на мінеральні джерела. 

У Солочині таких джерел налічується цілих 15. Наприклад, в урочищі Біласовиці є джерело під назвою «Вовків квас». «Квас», тому що в Карпатах мінеральну воду звуть «квасною», а «Вовків», тому що за Австро-Угорщини цим джерелом володів єврей Вовк. Під його керівництвом воду розливали у пляшки та везли продавати у Австрію. Особливість цієї води у тому, що від неї можна сп’яніти.

Розказують, що за тих часів до Солочина кілька разів приїздив на полювання кронпринц Рудольф Габсбург-Лотаринзький. У 2020 році в Солочині відкрили його мініскульптурку.

Сьогодні Солочин знають як бальнеологічний курорт, і найвідоміші його мінеральні води – це «Лужанська-3», «Лужанська-4», «Лужанська-7», «Лужанська-12» і «Поляна Квасова». Ними й лікуються у місцевих санаторіях, які заслужено вважаються одними з найкращих на Закарпатті.

«Квітка полонини»

Санаторій «Квітка полонини» відкрився у 1965 році. Тоді функціонував спальний корпус на 150 місць з лікувально-діагностичними кабінетами, клуб-їдальня та літній корпус на 50 ліжок. Сьогодні у «Квітці полонини» можна випробувати цілющі властивості трьох мінеральних вод: «Лужанської-7», «Лужанської-4» і «Поляни Квасової». Санаторій спеціалізується на лікуванні захворювань травної, ендокринної, нервової системи та нирок. У чотириповерховому корпусі в кожному номері є телевізор, холодильник та санвузол.  Поряд розміщений кінний завод, де розводять коней гуцульської породи та можна замовити прогулянку на коні – діти від цього у захваті. Просторий парк з фонтанами, дендрарій, вкриті лісом гори та чисте повітря з ароматом хвої – сама природа тут заспокоює і лікує. А бібліотека та культурні заходи не допустять інтелектуальної ліні. Взимку неподалік діє лижний спуск. 

Ціни: базова путівка – від  890 грн за добу

«Сузір’я»

Сучасний оздоровчий комплекс постав поруч з «Квіткою полонини» у 2004 році. Санаторій Сузір’я де-факто діє у зв’язці з «Квіткою полонини». У нових корпусах відпочивальники можуть мешкати у VIP-умовах, проте лікувальна база у санаторіїв спільна. До послуг гостей – різноманітні види масажу, підводна витяжка хребта, мінеральні ванни, кріосауна, «соляна печера». Додатково у «Сузір’ї» є критий басейн з підігрівом, джакузі, салон краси, боулінг, більярд, фітнес-зал, конференц-зал, бар і ресторан зі стравами закарпатської, угорської, словацької та європейської кухні. П’ятиповерховий корпус спроможний вмістити до 400 гостей і обладнаний ліфтом. Крім звичайних одно­ і двомісних номерів, тут можна вибрати респектабельні люкси та апартаменти з ексклюзивним оформленням інтер’єру. 

Ціни: від 1410 грн за добу

«Кришталеве джерело»

У «Кришталевому джерелі» лікують хвороби ЛОР-органів, травного тракту, опорно-рухового апарату, нервової та серцево-судинної системи. Оздоровниця має доступ до джерел двох типів мінеральних вод: «Лужанської-12» і «Лужанської-3р». Функціонує єдиний житловий і медичний корпус на 108 місць. Окрім мінеральних вод і фізіотерапевтичних процедур, тут застосовують спелеотерапію, озонотерапію, тракційну терапію (імпульсна витяжка хребта і великих суглобів) та лімфодренаж. Щоб поєднати приємне з корисним, для відпочивальників працюють відкритий і закритий басейн, тренажерний зал, фінська сауна та римська баня. 

Ціни: від 1300 грн за добу

Читайте також:

Теги: Туризм
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!