Максима Степанова звільнили: хто стане новим очільником МОЗ

18.05.2021 19:19 333 0
Максима Степанова звільнили: хто стане новим очільником МОЗ

Міністра охорони здоров'я Максима Степанова звільнили з посади, а замість нього новим очільником МОЗ найімовірніше стане головний санітарний лікар Віктор Ляшко, який дотепер був заступником міністра. Офіційне призначення нового міністра очікується після голосування депутатів цього четверга, 20 травня. Ляшко протягом уже приблизно 20 років працює у медичній сфері. Був лікарем-інтерном, експертом МОЗ, першим заступником голови Центру громадського здоров'я і заступником за трьох міністрів охорони здоров'я. Навесні 2020-го рейтинг довіри до Віктора Ляшка був більшим за рейтинг довіри до Степанова і становив 41% проти 25%. У грудні 2020-го довіра до головного санлікаря впала — 32% проти 19% довіри до Степанова. У команді ексміністра Ляшко був головним спікером щодо ситуації з COVID-19 в Україні, впроваджував протиепідемічні заходи та перевіряв лікарні на готовність приймати пацієнтів із ковідом. Розповідаємо про шлях Віктора Ляшка до міністра та аналізуємо його шанси змінити МОЗ.

Від лікаря-інтерна до першого заступника ЦГЗ

Віктору Ляшкові 41 рік. Він народився 1980 року на Рівненщині. Навчався у Національному медичному університеті ім. О. О. Богомольця, закінчив його у 2003 році. Потому Ляшко впродовж 7 років працював у обласній санітарно-епідеміологічній службі Київської області. Потім, у 2010 році, потрапив до профільного міністерства на посаду головного експерта МОЗ. Із 2013 року по лютий 2014-го очолював Київський лабораторний центр Держсанепідслужби. У 2014 році Ляшко перейшов у громадський сектор, очоливши організацію «Інфекційний контроль в Україні». А з 2015 року по лютий 2018-го був консультантом із питань громадського здоров’я проєкту USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії». У 2018-му Ляшко повернувся на державну службу: він отримав посаду першого заступника генерального директора «Центру громадського здоров’я» МОЗ України та працював у команді Уляни Супрун. До липня 2019-го Ляшко перебував у ЦГЗ, а потім, за декілька місяців до зміни політичної команди, пішов із Центру громадського здоров'я. У коментарі «Українській правді» Ляшко пояснював: вирішив піти через невдоволення результатами своєї роботи та повноваженнями першого заступника, і запевняв, що покинув би ЦГЗ раніше, але мав завершити ключову програму — перевести оплату профілактичної допомоги для деяких громадян від донорів до держави.

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу за результатами засідання РНБО, в Києві, 13 березня 2020 року.

Заступник міністра та головний санітарний лікар

Після зміни уряду та керівництва МОЗ у 2019-му зі своїх посад пішли головні топменеджери часів Уляни Супрун — Володимир Курпіта, Олег Петренко, Ірина Литовченко. Однак Віктор Ляшко залишився і став заступником нової міністерки Зоряни Скалецької.   

«Питання в тому, чому ти приходиш? Ти ж приходиш не під людину — хоча частенько під людину — ти приходиш під ідею», — пояснював Ляшко в інтерв'ю УП.

   Із початком пандемії коронавірусу в Україні відновили посаду головного санітарного лікаря і призначили ним Ляшка. Як головний санітарний лікар Ляшко проводив брифінги щодо ситуації з ковідом, перевіряв готовність лікарень до прийому пацієнтів та впроваджував протиепідемічні заходи. А вже у лютому 2021-го почав займатися підготовкою до вакцинації та організацією процесу на місцях. Тоді ж заступник міністра почав періодично влаштовувати суботні пресланчі у вузькому колі журналістів, на яких переважно розповідав про ситуацію з вакцинацією в Україні. На останній із таких зустрічей 15 травня Віктор Ляшко відмовився коментувати своє можливе призначення на посаду міністра охорони здоров'я.   

«Сьогодні у Міністерстві охорони здоров’я є міністр і команда його заступників. Зміни в міністерстві відбуваються лише після того, як Верховна Рада проголосує. Некоректно зараз із мого боку комунікувати такі речі», — заявив тоді Ляшко.

ДЖЕРЕЛО

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Степанов прокоментував можливу відставку та згадав про підкилимні ігри Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...