Майже три мільйони гривень боргу: закарпатець бореться за права працівників в Чехії (ВІДЕО)

30.06.2020 10:58 953 0
Майже три мільйони гривень боргу: закарпатець бореться за права працівників в Чехії (ВІДЕО)
Лише за офіційною статистикою, щороку на сезонні роботи в Чехію приїздить близько 20 тисяч заробітчан, більшість з них – українці. Станом на 2019 рік квоти залучення на роботу  українців різних професій збільшили вдвічі.  Криза та низька зарплата змушують українців йти на заробітки. Щоб забезпечити свої сім’ї виїжджають працювати за кордон. Нажаль, через незахищеність заробітчан за кордоном, часто трапляються випадки, що люди не отримують свої зароблені, часто важкою працею, гроші. Ярослав Чепа, уродженець Іршавщини, саме через такі випадки створив громадську організацію “cizinec neni otrok” – “іноземець не раб”. Організація намагається надати захист всім тим, хто опинився в скруті в іншій державі, і це не тільки юридична допомога. Першу акцію - голодування, через невиплачені заробітні плати, Ярослав влаштував у Чеському місті Добріш, під стінами підприємства “Bobcat”. Як зазначив Ярослав нашому виданню, після першої акції, повідомлення про недоплачену, чи взагалі неотриману зарплатню почали приходити йому, практично з усієї Чехії.
"Нажаль, наші люди не мають профспілки, яка б юридично захищала їх від таких випадків, а недобросовісні роботодавці на цьому наживаються"
  Деякі випадки взагалі схожі на рабство, - додає співрозмовник. Так в Чеському місті Одолена-Вода, на будівництві, 52 людини які працювали практично цілодобово, два місяці не отримували зарплатню. https://www.facebook.com/CizinecNeniOtrok/videos/971218096641650/?__tn__=%2CdkC-R&eid=ARAsC0g3Kf1_lToRum--DCYJOUdbTLEtAtWgDCdM4a0jvLmmR0cRAIFHwwSB9F_354Ky-1o7vOyfCT8t&hc_ref=ARSDf96R6IvwLAuZQUPCZru0GPJIKMNAnwAKD0foPng90mo3UV4ghWTsrG47y9gVigI  
Найважче - це знайти крайніх, - каже Ярослав, Інвестор проплатив, підрядчик також, субпідрядчик каже ні. Вони не можуть розібратись між собою, а страждають люди, які працюють. Яким потрібно годувати свої сім'ї.
Люди які працювали на цьому будівництві, працювали практично цілодобово. Як розповідають місцеві, будівництво практично ніколи не зупинялось. Розмова з інвестором теж виявилась достатньо дивною. [video width="568" height="320" mp4="https://pershij.com.ua/wp-content/uploads/2020/06/0-02-0a-1baec5fc4bf997aaaba59bd79c3cdd178e6c17e948ef7882585379f8dac13dd2_144c8c86.mp4"][/video]   Тож наразі Ярослав Чепа, разом зі своїми однодумцями, залишається на будівництві. Люди налаштовані з’ясувати де ж все-таки поділись гроші працівників. Довідково: Парламент ухвалив за основу законопроєкт № 2365, щоби захистити трудових мігрантів та побороти шахрайство у працевлаштуванні за кордоном. Спрощуються умови, аби на ринок могли заходити чесні компанії, які працюватимуть за нових умов без стягування комісії з українців. А також встановлюються значні штрафи для порушників. Пропонується: • заборонити фірмам стягувати з українців гроші за посередництво в пошуку вакансій за кордоном; • встановити штрафи для компаній, які братимуть з людей гроші: від 34 000 до 85 000 гривень. Але ці зміни стосуються лише оплати за так званий пошук вакансії. Українці, виїжджаючи на заробітки, часто залишаються сам на сам зі своїми проблемами, та нечесними роботодавцями та агентурами. Яким в свою чергу вигідно найняти на роботу українців, тому що з громадянами ЄС, в них такі оборудки б не вдались. За даними українського уряду, за кордоном лише на постійній основі працює понад три мільйони громадян України. Точна кількість заробітчан невідома, адже ніхто не знає, скільки з них працює нелегально і не враховані в жодній статистиці. Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!