Лікар розповіла, які симптоми вкажуть на дефіцит вітаміну B12

25.09.2021 07:30 683 0
Лікар розповіла, які симптоми вкажуть на дефіцит вітаміну B12

Вітамін B12 вкрай важливий для правильної роботи організму. Його дефіцит може викликати різні проблеми зі здоров’ям, які можуть стати незворотними. 

Доктор Рейчел Уорд з Медичного центру Woodlands розповіла, які симптоми вкажуть на розвиток небезпечного стану.

“Дефіцит B12 призводить до анемії, і поряд з цим з’являються такі симптоми, як втома, блідість шкіри, задишка, прискорене серцебиття і переднепритомний стан”, – пояснила вона. 

За її словами, всі ці ознаки зазвичай проходять після початку лікування. Те ж саме відноситься і до глоситу (болючий і запалений язик), який також є симптомом нестачі B12.

Однак стійкі ознаки дефіциту вітаміну можуть виникнути, коли пошкоджується нервова система, попередила доктор в інтерв’ю Daily Express. Вона пояснила, що низький рівень B12 в організмі негативно позначається на здоров’ї нервів, що призводить до проблем з рівновагою, оніміння кінцівок і прогресуючої слабкості.

“Психічні наслідки стану включають сплутаність свідомості, проблеми з пам’яттю, депресію, дратівливість і, у важких випадках, психоз. Якщо дефіцит B12 спостерігається тривалий час, симптоми можуть не зникнути повністю, що стане незворотним пошкодженням мозку і нервів”, – додала Уорд. 

Спеціаліст порадила звернутися до лікаря, як тільки з’явилися ознаки дефіциту речовини.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:

Теги: Медицина
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...