Крадуть усе: через карантин зросла злочинність на Закарпатті і не тільки (ФОТО)

30.03.2020 22:15 352 0
Крадуть усе: через карантин зросла злочинність на Закарпатті і не тільки (ФОТО)
24 березня в одному з гіпермаркетів Ужгорода поліція охорони затримала відвідувача, який, закриваючи лице маскою, намагався винести повз касу продукти харчування на суму близько 2 тисяч гривень. Платити за все це добро чоловік не збирався. Утім, сховатися з награбованим він не встиг: спрацювала тривога. Тим, кому хоч раз доводилося виходити з супермаркету з погано розмагніченим товаром, зайве пояснювати, що план у крадія був не надто вдалий. А 59-річний чоловік з Тячівщини, проникнувши вночі 26 березня до оселі мешканців села Калини, у першу чергу взяв із собою не гроші і коштовності, а їжу та алкоголь – і ще смартфон на додачу. Увечері 27 березня невідомі, розібравши стіну, пограбували магазин зброї у Мукачеві. За попередніми даними, злочинці викрали кілька травматичних пістолетів. Для чого вони їх використають? Вочевидь, не горобців стрілятимуть. Дехто справляє під час пандемії бенкети. У ніч на 28 березня 17-річний хлопець із Берегова розбив вікно продуктового магазину, поцупив звідти алкогольні напої і тютюнові вироби на суму майже 6 тисяч гривень, а потім влаштував учту для сусідів у своєму мікрорайоні. Що критичніше у суспільстві наростають розхитаність і напруження, то більш зухвалими стають злочинці. Та й хто міг очікувати, що під час карантину вони подадуться на добровільну самоізоляцію? Від початку карантину на Закарпатті кількох правопорушників, які вламувались у будинки з метою пограбування, вдалося схопити на місці – зокрема, одного у Виноградові та одного – у Хусті. У останньому випадку злодія зумів затримати сам господар. Водночас, згідно зі статистикою, яку навів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, кількість правопорушень з початку карантину скоротилася по всім статтям на 30%. Заступник міністра ВС Антон Геращенко у ефірі телеканалу «112 Україна»  заявив, що за період карантину в Україні немає сплеску злочинності, а поліція несе службу у посиленому режимі.
«Мало того, квартирні крадіжки впали, тому що знаходяться вдома. Питання з кишеньковими злодіями майже зникли, тому що в громадському транспорті тепер немає товкучок. В цілому можна сказати, що злочинність теж пішла на карантин», – відзначив Геращенко.
Те, що люди не покидають надовго помешкань і не тиснуться у громадському транспорті, дійсно суттєво ускладнило «роботу» квартирним і кишеньковим злодіям. Однак по всій Україні грабіжницьких нападів зазнають заклади, покинуті без нагляду. 29 березня поліцію повідомили про крадіжку в культовій споруді у селі Верхні Ворота Воловецького району. Виявилося, що дві місцеві мешканки пошкодили скриньку для пожертв у каплиці і привласнили гроші, які вкидали туди віряни. У Луцьку невідомі вломилися у салон краси, а в Миколаєві обчистили магазин одягу, забравши товар і готівку на суму близько 2.5 тисяч доларів. Знелюднілі замкнуті приміщення, повні різноманітних цінностей – величезна спокуса для тих, хто знає, як їх відкрити і куди подіти крадене. Служби охорони і поліція часто не прибувають на місце вчасно. Багато хто переконаний: навіть ті, хто не вміє красти, ступлять на цей шлях задля виживання, якщо не матимуть вибору. У інших країнах тривалий карантин уже призвів до помітного росту злочинності. Український підприємець Олексій Давиденко на своїй сторінці у соцмережі розповідає, що навіть у заможній Франції на тіл карантину почалося мародерство:
«Подзвонив знайомий із Франції. У ці вихідні у них в курортних передмістях почали масово грабувати порожні дачі французів, які сидять у своїх містах на домашньому карантині. А в містах почали обчищати спорожнілі офіси та склади. І це в забезпеченій Франції. І це ще не обвалилася економіка. І це ще ніхто не сидить місяць без роботи і зарплати».
Правозахисник Едуард  Багіров у коментарі виданню «Апостроф» зазначив:  «Відсутність роботи і доходів призводить до відсутності продуктів харчування. А коли вдома немає їжі, включається інстинкт самозбереження, і людина, яка раніше дотримувалася законів, здійснює грабежі, крадіжки та інші тяжкі злочини. Тому неважливо, які заходи вживатиме поліція». Багіров попереджає: через кілька тижнів люди відчують голод – і вони знатимуть, де роздобути продукти. Через це як ніколи важлива взаємна підтримка – хоча б локальна і мінімальна. Власник однієї з продуктових крамниць в Ужгороді вирішив укласти набори продуктів, які безоплатно роздадуть самотнім і малозабезпеченим людям у обласному центрі та селі Минай. Акцію продовжуватимуть до кінця карантину, однак загальну кількість пакунків не можуть передбачити – все залежить від ситуації і від того, скільки ще людей долучиться до ініціативи благодійника. Він говорить, що на тлі останніх подій, які відбуваються в Україні та в світі, працювати в попередньому форматі стало не дуже актуально. Справді, за таких обставин добровільно віддати потребуючим те, що у тебе є в надлишку, все-таки краще, ніж пасивно чекати, доки воно зіпсується, одночасно боячись, щоб його не відібрали силою люди, які більше не мають змоги це придбати. Звучить утопічно, однак є ситуації, коли стара система не працює, і необхідно чинити по-новому. Якщо громадяни, які діятимуть у конструктивний і співчутливий спосіб та просуватимуть ініціативи допомоги знизу, переважать, це може дати декому шанс залишитися по цей бік закону. Адже медичними масками вже користуються не лише для того, щоб захищатися від вірусу. Підготувала Христина Шепа,  для «ПЕРШИЙ.com.ua» Нагадуємо, Сидіть вдома: що варто знати про самоізоляцію під час епідемії коронавірусу Читайте також: Рада звільнила міністрів Уманського та Ємця (ПРЯМИЙ ЕФІР)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
 

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!