Коронавірус: що він робить з організмом? Вся правда про небезпечну хворобу

17.03.2020 11:59 27 0
Коронавірус: що він робить з організмом? Вся правда про небезпечну хворобу
Більшість випадків перебігають легко, але іноді хвороба закінчується смертю. Отже, як вірус атакує організм, чому деякі хворі вмирають і як його лікувати?

Інкубаційний період

Це час від моменту зараження до появи симптомів хвороби. Вірус проникає в клітини організму, створює свої копії, які потім вражають нові клітини. Коронавірус, який офіційно назвали Sars-CoV-2, можна "підхопити" під час дихання (якщо хтось кашляє поблизу), або коли ви торкаєтесь забрудненої поверхні, а потім обличчя. Він спочатку вражає горло, дихальні шляхи та легені, перетворюючи їх на "коронавірусні фабрики", які виробляють величезну кількість своїх копій, що продовжують "захоплювати" ще більше клітин. На цій ранній стадії ви не будете хворіти, а іноді симптоми можуть не з'явитися взагалі. Інкубаційний період зазвичай триває близько п'яти діб.

Легка форма

8 з 10 людей переносять інфекцію Covid-19 у легкій формі. Головні симптоми - лихоманка і кашель. Слабкість, головний біль та біль у горлі - можливі, але не гарантовані. Лихоманка і загальне нездужання - це реакція вашої імунної системи на інфекцію. Вона зафіксувала ворога і сигналізує решті організму, що щось не так, продукуючи при цьому спеціальні хімічні речовини - цитокіни. Вони зміцнюють імунну систему, але викликають лихоманку і біль у тілі. Covid-19 зазвичай супроводжує сухий кашель, котрий зрештою переходить у кашель з мокротою - густим слизом, що містить мертві клітини легенів, знищені вірусом. Ці симптоми лікує постільний режим, рясне пиття і парацетамол. Спеціальна медична допомога тут не потрібна. Така стадія триває близько тижня - більшість одужує, тому що їхня імунна система перемогла вірус. Проте, іноді Covid-19 може викликати більш серйозний стан.

Джерело

Нагадуємо, До 34 тисяч – за порушення карантину таки штрафуватимуть Читайте також: КПП Ужгород відкрито: українців зі Словаччини доправляють на Закарпаття (ВІДЕО)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...