Коллар. Визначення та застосування

24.12.2020 11:57 472 0
Коллар. Визначення та застосування

Коллар - вид нагород, виданий за особливі заслуги.

Зазвичай такі атрибути можна побачити на представниках влади, які взяли на себе особливі обов'язки перед громадськістю. До них відносяться мери, судді, губернатори та інші чиновники. Раніше колари були обов'язковим атрибутом глав сімей з фамільними гербами. Ми пропонуємо високоякісні послуги з виготовлення різних нагород, а також аксесуарів.

Що таке коллар?

Ця нагорода виконана у вигляді намиста в центральній частині якого розташована підвіска (орден). Це чоловіче кольє має дуже довгу історію. У давнину символами вищої влади були різні історичні реліквії, які передаються з покоління в покоління. І одним з таких атрибутів був орден, а щоб носити його, необхідно кольє. Такі вироби виготовляються з різних матеріалів, але найчастіше для їх виробництва використовують мідь і латунь. Також є і ексклюзивна продукція, зроблена з золота і срібла. Правда через велику вагу прикраси з дорогоцінних металів стоять дуже дорого. Ексклюзивні вироби можуть прикрашати вставки з дорогоцінних каменів.

Види і особливості

Коллар Президента України важить трохи менше 400 грам. Для його виробництва використовували 2 види золота - класичне жовте і біле. Складається цей символ вищої влади всього з 7 медальйонів. На 4 з них зображені герби:
  • Галицько-Волинцкого князівства - золотий Лев;
  • Великого Литовського князівства - знак "Погоні";
  • Богдана Хмельницького - "Абданк-Сирокомля";
  • УНР.
А також медальйони, на яких зображені - тризуб Володимира-Хрестителя, знак "Козак з мушкетом" і золотий княжий тризуб. Взагалі такий нагрудний знак Президента не є обов'язковим атрибутом, однак, він є у багатьох глав європейських держав. Більш того в деяких країнах для кожного нового правителя виготовляється свій унікальний аксесуар! Коллар ж попереднього президента передається в музей. Також і в Російській імперії були особливі посадові знаки, введені при Олександрі ІІ. До них відноситься знаки ордена Андрія Первозванного. Існує 2 варіанти таких нагород. Один з них складається з хреста, на якому був розп'ятий святий Андрій. Другий виконаний у вигляді срібної восьмипроменевою зірки в центрі якої написано "За віру та вірність". Саме цей напис є девізом ордена.

Де використовується коллар?

У середньовіччі коллар могли носити лише представники духовно лицарських об'єднань. Потім в Європі іменними орденами стали нагороджувати військових і досі колари є важливою частиною нагородної системи, але тільки на відміну від минулих років, зараз вони доступні всім. Колари сьогодні не є обов'язковими, проте на багатьох європейських представників влади можна побачити цей виріб. Тому спілкуючись із західними колегами чиновники повинні відповідати загальноприйнятим європейським стандартам і геральдичне забезпечення відіграє важливу роль в даному питанні. Крім того, можна піднести коллар в подарунок представнику влади:
  • щоб підкреслити професійні досягнення;
  • відзначити вступ в відповідальну державну посаду;
  • на ювілей.
Коллар - символ влади, відповідальності та обов'язків, які правителі покладають на себе перед народом. Але також це може бути і просто фамільна цінність, корпоративна нагорода або ж статусний подарунок. Таким чином вийде підкреслити високе положення в суспільстві володаря, його значимість і шанобливе ставлення оточуючих. Такий презент ні за що не залишиться непоміченим і має всі шанси стати фамільною реліквією. У нас зможете замовити колари будь-якої складності і з будь-якого металу. Виробнича компанія "Герольдмайстер" займається виготовленням різних нагород, сувенірної продукції вже більше 20 років. Досвід наших фахівців, використання тільки високоякісних сертифікованих матеріалів, сучасного обладнання і строгий контроль якості на кожному етапі виробництва дозволяє нам гарантувати бездоганну якість продукції та виконувати замовлення будь-якої складності в найкоротші терміни! Читайте також: На Закарпатті поліція почала перевірку ялинкових ринків (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!