Кіра Челядіна: на митниці працюють пільги на розмитнення для певних категорій
З кожним днем життя українських підприємців стає дедалі складнішим. Економічна та енергетична кризи змушують постійно шукати шляхи заощадити, особливо якщо робота підприємства залежить від закордонних постачальників та митних платежів. Чи є можливість отримати пільги та які категорії можуть їх отримати — розказує юристка з багаторічним досвідом в бізнес консалтінгу Кіра Челядіна, адже митниця — місце, де часто затребувана допомога професійних юристів і адвокатів.
Хто має право на спрощений порядок ввезення та пільгове розмитнення
Спрощений порядок, перш за все, стосується осіб, що везуть гуманітарну допомогу від іноземних донорів, як фізичних так і юридичних осіб - каже Кіра Челядіна. Митниця пропонує також пільги для працівників дипломатичних установ та члени їх родин, представники міжнародних організацій та іноземних делегацій. Але звісно, продаж товарів, що були ввезені таким чином, є поза законом.
Як пояснює юрист Кіра Челядіна: — Митниця зазнала великих змін у зв’язку з введенням військового стану. Перш за все, громадяни та підприємці мають можливість надати попередню декларацію без пред'явлення самого товару, а також відстрочити внесення митних платежів на підставі письмової заяви. Це суттєво спрощує бізнес процеси, але про це знають не всі.
Як повідомляє експерт Кіра Челядіна, митниця з червня 2024 року надає звільнення від ПДВ та митних платежів стосується товарів для потреб виробництва та ремонту машин механізованого розмінування, засобів радіоелектронної боротьби, а також товарів, ввезених для енергетичної безпеки (електрогенератори, акумулятори, інвертори, зарядні станції, сонячні панелі тощо). Також на період військового стану не оподатковуються ПДВ наступні категорії:
- засоби індивідуального захисту;
- лікарські та медичні вироби для закладів охорони здоров’я, а також призначені для учасників АТО, військових, надання допомоги пораненим тощо;
- товарів оборонного призначення;
- товарів, кінцевим отримувачем яких визначено правоохоронні органи.
— Якщо вас цікавить розмитнення автомобіля, — зазначає Кира Челядина, —таможня звільняє від оподаткування транспортні засоби, що мають лише електричні двигуни, а от за гібридні авто потрібно буде сплачувати мито. Ця пільга діє до 2026 року. Пільгову ставку незалежно від виду транспорту можуть отримати інваліди 1, 2 та 3 груп, а також волонтери, що планують передати авто військовим.
Окремо варто сказати про податкові пільги на посилки, адже існує багато підприємців, що працюють на умовах дропшипінгу та використовують пільгове ввезення для зменшення витрат. Як підкреслює Кира Челядина, митниця наразі не встановлює мито на посилки вартістю до 150 €, хоч цю пільгу у 2024 році планували скасувати, шляхом встановлення обмежень до 50 €.
Доволі популярне питання: чи є для ВПО якісь пільги на таможні? Кира Челядина пояснює, що отримати пільгу під час ввезення товарів можна лише за умови, що товар надається ВПО як благодійна допомога і лише на особисте використання. Але це цілком може бути обладнання для бізнес цілей в рамках грантових програм від закордонних організацій.
Коментарі - 0