Килим в сучасному інтер’єрі: точно не на стіну

12.11.2021 13:00 452 0
Килим в сучасному інтер’єрі: точно не на стіну

Пам’ятаєте часи, коли килим на стіні вважався шиком? А фотографії біля нього? І смішно, і ностальгія бере, але повертатись до цього однозначно не хочеться. Тим не менш, килим – практичний аксесуар, не зайвий у будь-якому сучасному помешканні. Килими в буквальному сенсі додають кімнаті м’якості і затишку. На них можна сидіти, лежати, навіть перевертатися – погляньте, як люблять бавитися на килимках маленькі діти. Так, ворсистий килим – робота для пилососа, але й непогана теплоізоляція. Прямокутний килим – нестаріюча класика, оскільки килими часто повторюють обриси кімнат, а прямокутну форму мають чи не всі кімнати світу. Круглі або овальні килими допоможуть окреслити зони у приміщенні. Дизайнери створюють також фантазійні килими, які не вписуються у стандарти. То який він, сучасний килим?

Гра з кольором. Останнім часом у дизайні популярні акцентні килими – наприклад, ось така яскраво-червона пляма на білій підлозі. При цьому килим має потрапляти у тон з іншими акцентними деталями, хоча повний збіг відтінків необов’язковий.

Протилежний підхід – коли килимове покриття зливається з забарвленням навколишнього простору. 

Тобто – килим або зливається з тлом, або контрастує. Ці дві функції суперечать одна одній, тож об’єднати їх не вийде.

Не всім подобається однотонне оформлення, проте, вибираючи килим з візерунком, варто бути уважними, щоб інші елементи інтер’єру з ним перегукувалися. Сучасні килими відзначаються геометричним малюнком і симетрією орнаменту, однак і тут допустимі креативні рішення. 

Пістряві східні орнаменти на килимах допоможуть урізноманітнити стилі прованс або кантрі.

Довжина ворса. Що активніше використовується приміщення, то менш практичним буде пухнастий килим на підлозі. Такий ідеально підійде у спальні, щоб пом’якшити кроки і зігріти босі ноги, в деяких випадках – у вітальні, якщо це місце радше для гостей, а не територія, де постійно товчуться. У останньому випадку ліпше зупинитись на середньому ворсі. Для дитячої кімнати краще вибрати килим з коротким ворсом – хтозна, як швидко його зіпсує активність маленьких бешкетників, але таке життя. 

Цікаво виглядають об’ємні килими, у яких ворс лежить “хвилями” – вони створюють своєрідну оптичну ілюзію.

Де розмістити? Після десятиліть настінних килимів всім стало зрозуміло, що місце килима – на підлозі. Втім, є приміщення, де навіть там їх розміщувати не варто: кухня і ванна. В першому випадку килим доведеться без кінця відмивати, у другому він неминуче перетвориться на неестетичну ганчірку, у тому числі гумовий – але яка користь з гумової ганчірки, невідомо. Те саме відноситься у килимів в туалеті. 

У вітальні, навпаки, килим повинен бути на видноті. Не варто класти на нього диван або шафу, хіба щось легке – журнальний столик чи стільці. У великих кімнатах може бути навіть два килими – один біля дивану, другий – поруч з кріслом чи робочим столом.

У спальні не варто класти килим під ліжко – краще розстелити два окремі килими по обидва його боки, щоб не ставати босими ногами на холодну долівку. Якщо вже дуже хочеться м’якості навколо, можна застелити всю підлогу ковроліном.

Дитяча кімната – місце для яскравих і креативних килимів, часто з оригінальними розвивальними принтами.

У невеликих кабінетах гарно виглядають килими продовгуватої форми. Їх можна покласти біля робочого столу, на вході або поряд з диваном.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!