Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Хто заробить на пандемії? 5 галузей, які виграють від коронавірусної кризи
05.05.2020 11:51
301
0
Передусім це сфери, які допомагають підтримувати нормальну життєдіяльність суспільства та рятують від нудьги і депресії.
Допоки всі кав‘ярні, бутіки і перукарні зачинені, заклади, які торгують продуктами і засобами гігієни, працюють, і до них вишиковуються довжелезні черги. Інформацією про прибутки діляться неохоче, та станом на 4 травня у мережі супермаркетів «Сільпо» відкрито майже 300 вакансій по всій Україні – а розширення штату свідчить, що у компанії все гаразд.
Та це ніщо у порівнянні з найбільшою американською роздрібною мережею «Walmart» з 2.2 мільйонами співробітників, яка заявила про плани найняти до кінця травня ще 150 тисяч осіб та обіцяє працівникам доплати за роботу у складних умовах. Іще ніколи професія касира в супермаркеті не була у такій пошані. Дехто називає їх героями передової нарівні з медиками.
Але й у цьому секторі від закриття ніхто не застрахований. Нещодавно на COVID-19 занедужав працівник супермаркету в центрі Іршави, і роботу закладу довелося призупинити. Колишні клієнти, звичайно, зможуть придбати харчі деінде, але не впевнені, чи не стали носіями вірусу. У теорії аналогічна ситуація у єдиному на все село продуктовому магазині і у місцевості, куди не дістанеться жоден кур’єр, потягла б за собою куди серйозніші наслідки.
Існує побоювання, що великі мережі приховуватимуть випадки інфікування своїх працівників, аби не зачинятися. А у дрібних закладів і ринків є неймовірно серйозні проблеми з дотриманням протиепідемічних заходів. Та на це воліють закривати очі, бо їсти хочеться усім.
- Торгівля продовольчими товарами
Фото:gopixa/iStock/Thinkstock
- Фармація
Динаміка вартості акцій Gilead Sciences за рік. Графіка Bloomberg
Moderna, яка активно працює над вакциною, Roche, постачальник тестових наборів для виявлення антитіл до коронавірусу, і ToyamaChemical з перспективним фaвiпiрaвiром також потенційно отримають (або вже отримали) дивіденди від пандемії. Назагал виглядає, що у фармації у виграші опиняться всі – від виробників до роздрібних торгівців. Фармакологічна промисловість опинилася у набагато кращому становищі, ніж більшість інших сфер. Одначе ця перевага сумнівна: не було б щастя, та нещастя помогло.- Електронна комерція і маркетплейси
Фото: pixabay
Коли все, окрім продуктових магазинів і аптек, зачинилося, єдиним способом дістати непродовольчі товари стало замовити їх онлайн. Хто сказав, що вони не є життєво необхідними? Гаразд, з новими черевиками можна почекати. А якщо вдома протікає кран? Аби впоратися з підвищеним попитом у карантинному світі, глобальний лідер онлай-ритейлуAmazon створив 175 тисяч додаткових робочих місць. Терміни доставки все рівно уповільнилися, тільки замовлень від цього менше не стало. За час пандемії статки Джефа Безоса зросли на $24 млрд. Разом з тим, як повідомляє TheGuardian, у деяких працівників компанії підтвердили COVID-19, а у середині квітня один з них навіть помер від цієї хвороби. Співвласник українського інтернет-магазину Rozetka Владислав Чечоткін розповів НВ, що через збільшення кількості замовлень компанії знадобилися нові складські приміщення. Тут так само розширюють штат, щоб упоратися з підвищеним навантаженням. Чечоткін зазначив, що вподобання споживачів за час карантину змінилися: побутової техніки почали замовляти менше, зате на 250% зросли продажі товарів для фітнесу, на 280% — товарів для творчості, на 156% — настільних ігор і на 40% — книжок. За даними «Нової Пошти», українці минулого місяця замовляли товари з китайської AliExpressна 28% частіше у порівнянні з квітнем 2019 року. Порівняно з докарантинним періодом зріс і середній чек замовлення – з $6,6 до $11,6. Але за той час, поки замовлення дійде до місця призначення, може померти не тільки вірус.- Служби доставки
- OTT-платформи
підготувала Христина Шепа,
для ПЕРШИЙ.com.ua
Читайте також: Стало відомо про нове зниження цін на газ для українців https://pershij.com.ua/platizhky-za-haz-kardynalno-zminiatsia-choho-chekaty-ukraintsiam/
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0