Казкова легенда Мукачева: Жанна Хома презентувала нову книгу про Дарчика, Міккі та святого Мартина (ФОТО)

13.10.2021 17:25 491 0
Казкова легенда Мукачева: Жанна Хома презентувала нову книгу про Дарчика, Міккі та святого Мартина (ФОТО)

«Чарівний ліхтарик, або Неймовірні пригоди Дарусика у місті над Латорицею» – фантастична історія, у якій мукачівські пам’ятки оживають, а маленький хлопчик та його вірний песик у супроводі трьох гусаків відправляються рятувати місто.

Книгу, яка нещодавно вийшла друком, 13 жовтня презентували у Мукачівській дитячій бібліотеці. Маленькі читачі, які прийшли до мами казкового Дарусика, вже добре її впізнають та знають імена головних героїв нової книги.

Три роки тому Жанна Хома видала свою першу книжку «Маленькі історії Дарчика та Міккі», куди увійшли казки, які мама у декретній відпустці написала для маленького сина. Тоді вона ще не була впевнена, чи ця історія матиме продовження.

Нова книга пройшла дуже довгий шлях. Авторка розповідає: ідея зародилася п’ять чи шість років тому, коли вона працювала класним керівником, і їй довелось піти з учнями на святкування дня святого Мартина. Діти, які робили ліхтарики і несли їх у дощ, постійно питали, що відбувається. Вони чули легенду про святого Мартина, але вона не знайшла у них відгуку. Жанна була переконана: щоб донести щось дітям, потрібно більше, ніж сирий текст. У її підсвідомості з’явилась ідея створити казкову легенду Мукачева, де всі пам’ятки міста оживають.

За сюжетом, одного вечора напередодні дня святого Мартина до Дарусика, який сумує, що не встиг зробити ліхтарик на свято, приходять три гусаки і благають про допомогу: меч покровителя міста викрали. Якщо не знайти його до світанку, Мартин не зможе завтра відрізати частину свого плаща, щоб віддати біднякові, і не стане святим. Весь хід історії буде порушено, а місто поглине темрява. Дарусик і Міккі вирушають рятувати Мукачево, а підказки на шляху їм дають Сажотрус, Мункачі, Духнович та інші особи і персонажі, увічнені на вулицях міста. 

Жанна Хома впевнена, що казка сподобається навіть тим дітям, які ніколи не бували в Мукачеві і нічого не знають про нього:

«Вона повинна бути цікавою цим дітям, тому що прочитавши цю книжку, вони, навіть не маючи можливості приїхати сюди, зможуть прогулятися вуличками нашого міста».

Щоб написати таку легенду для дітей, довелося заглиблюватися в історію, тому письменниця консультувалася з істориками і туризмознавцями. Проілюструвала видання Влада Сойма, яка вже більше року працює з Жанною та вже ілюструвала журнал «Чарівний ліхтарик» і робила мультфільми з Дарусиком і Міккі. Для неї це перший книжковий досвід.

Подякою всім, хто працював над книгою, стали вдячні відгуки читачів. Маленька Енні, яка теж любить писати, прийшла на презентацію підтримати Жанну Хому:

«Я прочитала вже всю її книжку. Було дуже цікаво, і мені сподобалося, тому що тут йшлося про Мукачево. Вона дуже гарно написала цю книжку. Я теж хочу писати для дітей».

Текст «Чарівного ліхтарика» був готовий ще рік тому. Жанна Хома надіслала його на міський літературний конкурс, однак для перемоги їй не вистачило одного голосу. Про свою невдачу щиро розповіла підписникам у соцмережі, і сталося неочікуване: на її допис відгукнулася меценатка зі США Єлизавета Соломатіна, яка вирішила допомогти. Завдяки їй книга і побачила світ.

«Я навіть в якийсь момент не могла повірити, що комусь там, за океаном, є діло до моєї книжки про Мукачево. Я до сьогодні в це не вірю», – зізнається письменниця.

Жанна каже: перший тираж полетів до США, хоча перший примірник все-таки отримав її син, казковий Дарусик. Книжка призначена для дітей від 6 років, а Дарчик молодший. Однак мама хлопчика жартує: йому дуже імпонує, що він потрапив у пригоди з гусаками. В Мукачеві немає дитини, яка б цих гусаків не любила.

«Чарівний ліхтарик, або Неймовірні пригоди Дарусика у місті над Латорицею» вже передали у Мукачівську міську бібліотеку. Всі бібліотеки Закарпаття зможуть отримати книжку абсолютно безкоштовно. Частина тиражу відправиться на благодійність у дитячі будинки і дитячі центри. Частина буде продана, і всі виручені кошти підуть на створення нової книги. Ідею Жанна Хома вже має, але поки її не розкриває.

Однак ділиться іншою: втілити свою історію в життя, організувавши казковий квест вулицями Мукачева. Квест не повинен повністю копіювати книгу, отож поки Жанна розмірковує, як він повинен виглядати, і сподівається, що його вдасться організувати попри епідемічні обмеження.

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...