Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Політика

Кадри вирішують все: кого на які посади призначить президент Зеленський?

Це перший погляд на ті прізвища, які так чи інакше звучали як від самого Володимира Зеленського, так і в різних ЗМІ

Центральна виборча комісія почала приймати протоколи з мокрими печатками. За результатами обробки 99,74% електронних протоколів, у Володимира Зеленського 73,22% голосів, у Петра Порошенка – 24,46%.

За даними всіх трьох основних екзит-полів, також перемагає Зеленський. Його суперник, поки ще чинний президент Петро Порошенко вже визнав свою поразку на виборах і привітав конкурента.

Таким чином, є сенс докладніше зупинитися на іменах тих людей, які можуть зайняти важливі пости при президентові Зеленському (чиє майбутнє президентство вже, по суті, не заперечується).

В Зе-штабі поки старанно зберігають секретність і кажуть, що імена на топ-посади будуть названі пізніше. Однак деякі імена в тому чи іншому контексті все ж вже прозвучали. Як від самого Зеленського, так і в різних ЗМІ. Усі наступні прізвища – поки що просто припущення, засновані на відкритих джерелах.

Міністерство оборони і секретар РНБО

В контексті цих постів найбільш часто згадується два прізвища – Апаршин і Гриценко.

Іван Апаршин 18 квітня в ефірі телеканалу “1+1” був представлений Володимиром Зеленським як член його команди, експерт з безпеки та оборони.

Де був до цього

У 2010 – 2011 роках Апаршин був начальником управління політики у сфері оборони і безпеки Секретаріату Кабінету міністрів України.

В 2011-2014 – був заступником директора департаменту фахової експертизи, начальником управління експертизи у сфері безпеки і оборони, Секретаріату Кабінету міністрів України при прем’єр-міністрові Миколі Азарові.

У своєму виступі Апаршин виступив за перехід на контрактну армію до 2024 року і вступ до НАТО.

Спочатку на цих виборах був у команді кандидата в президенти Анатолія Гриценка (і навіть був названий ним кандидатом на пост міністра оборони в разі перемоги). До речі, прізвище Гриценко – теж досить часто згадується в контексті можливого посади міністра оборони.

Втім, у штабі Зеленського переговори з Гриценком про можливу посаду заперечують.

Щодо кандидатури на посаду глави Генштабу сам Володимир Зеленський сказав наступне:

“З приводу Генерального штабу у нас є дуже серйозні хлопці, у яких є авторитет в армії. Це діючі генерали. Ви їх обов’язково побачите. Побачите весь склад команди Володимира Зеленського. Я не маю права називати їх імен, тому що є домовленості з цими генералами. Це дуже серйозна історія”.

Міністерство закордонних справ

Раніше кандидатом на цей пост найбільш часто називали члена команди Зеленського, колишнього міністра фінансів Олександра Данилюка.

Проте сам Данилюк в коментарі “Українській правді” заявив, що його “не цікавить” можливе призначення на посаду глави МЗС.

За інформацією “Європейської правди”, у Зе-команді є розуміння, що роботу над зовнішньою політикою необхідно доручити не “новим політикам”, а кар’єрним дипломатам, чого, до речі, чекають західні партнери.

“Зараз в штабі Зеленського вже з’явилися міжнародники, яких так не вистачало на початку кампанії (і ті імена, які доводилося чути, надають оптимізму). У той же час рішення про ймовірний розподіл посад ще не прийнято”, – пишуть у виданні.

Глава СБУ

В контексті посади голови СБУ у ЗМІ поки звучало тільки одне прізвище – це Ігор Смешко. Однак сам Смешко можливість такого призначення спростував, а у штабі Зеленського заявили, що інформація в ЗМІ щодо можливих призначень “заснована на домислах і припущеннях”.

Тому тут також все ще чекаємо ясність.

Глава ГПУ

На брифінгу 21 квітня після оголошення екзит-полів Володимир Зеленський назвав нинішнього главу Генпрокуратури Юрія Луценка представником “старої команди”.

“Ми будемо призначати нових людей. І це відноситься не тільки до пана Луценка”, – сказав він.

Можливими кандидатами на цей пост у ЗМІ називають заступника голови Департаменту міжнародно-правового співробітництва у ГПУ Костянтина Кулика і колишнього першого заступника глави ГПУ Миколу Голомшу, раніше звільненого згідно закону про люстрацію.

Важливо

Потрібно не забувати, що згідно Конституції одного бажання Зеленського призначити певну людину на посаду – мало.

Подання про призначення на посади міністра оборони, голови СБУ та голови МЗС президент вносить на затвердження Верховної Ради. Главу ГПУ президент України також призначає за згодою парламенту.

Джерело

Нагадаємо, У Карпатах шукають двох киян

Читайте також:Мешканців Виноградівщини попередили з яких сіл вивезуть сміття


загрузка...
Попередня публікація:
Реклама
Реклама
Loading...