При цьому частина будівлі й тоді була комерційним банком – відтак, його інфраструктуру (насамперед, підвал з міцними дверима) згодом використали для радянської «Ощадкаси», яка трансформувалася в нинішню банківську установу.
Історичне Берегово: як виглядав в минулому «дім Ауерів»
18.12.2017 09:56
223
0

Комплекс будівель, в яких нині розміщуються відділення «Ощадбанку», магазин дитячих товарів «Мамадай» та крамниця-кав’ярня, котра берегівчанами за звичкою й понині зветься за старою назвою «Овочі-Фрукти», на початку 20-го століття був будинком торговця на ім’я Карой Ауер (Auer Karoly).
На одному з історичних форумів, в коментарі під світлиною, датованою 1913 роком, говориться, що в магазині пана Кароя продавалися тканини, біжутерія, фірмові британські шоколад та какао, німецькі та англійські бісквіти, приправи фірми «Маггі» тощо.
«Берегово.тудей» не раз приділяв увагу іншій частині будинкового комплексу, яка практично знищена й перебуває в очікуванні зносу та, можливо, побудови на її місці іншої споруди (див. «З обличчя Берегова може зникнути один з його найцікавіших старовинних будинків»)
В тодішній публікації було припущення, що будинок з фасадом на Верке належав берегівському архітектору. Однак старовинна світлина свідчить, що й ця частина належала родині Ауерів.
Олег Супруненко, Beregovo.Today
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0