Інтригу розкрито: відомі імена митців, які зліпили 10 метрового кита у Мукачеві (ФОТО)
25 грудня поява велетенського кита, зліпленого зі снігу, неабияк здивувала жителів Мукачева, нічого подібного в місті раніше не створювали. Довжина скульптури сягнула 10 метрів, завширшки - понад 4 метри, а заввишки - майже 2 метри!
Скульптори, які упродовж ночі створили такого велетня, залишилися невідомими. За добу після появи кита на набережній Мукачева, інтригу було розкрито: авторство цієї скульптури-гіганта належить двом мукачівцям: Віктору Віктору та Петру Керечанину.
В одній із груп Мукачева, скульптори поділилися, як створювали снігового велетня:
Якщо чесно, то цю ідею ми з Петром виношували декілька років, але кожен раз ніяк не могли втілити її на практиці, оскільки погода вносила свої корективи, - говорить один з авторів снігової скульптури велетня Віктор Віктор. - На щастя, вчора той найсприятливіший момент, на який ми з нетерпінням чекали так довго, нарешті, настав: відповідна якість самого снігу, а також низька температура повітря спонукали нас до активних дій. Отже, сподіваємося, що нам вдалося приємно вразити як мешкаців, так і гостей нашого міста і селфі, зроблене на фоні кита подарує їм декілька щасливих передноворічних миттєвостей. Ну, а хто ще встиг цього зробити - радив би трохи поквапитися. Адже життя таких скульптур, на жаль, надто коротке...
За словами Віктора роботу над скульптурою вони розпочали о 17.30, а завершили вже на світанку - о 4.30. Митці створювали скульптуру впродовж майже 11 годин!
Ця скульптура для нас стала справжнім дебютом: раніше нічого подібного ми ніколи не робили, - говорить Віктор Віктор. - Чи задоволені ми результатом?... Звичайно, так! Але зупинятися на цьому ми точно не збираємося. І, за умов, якщо наступного разу нам допомагатиме відповідна спецтехніка (щось на кшталт снігоприбиральної машини), то наша наступна скульптура буде ще більш монументальна.
Виявляється, перед тим як "ліпити" кита, митцям довелося власноруч накатати зі снігу декілька десятків снігових кульок-велетнів. І лише потім приступати до ліпки основної фігури. На питання: а чому, власне, кит? Відповідь була, м’яко кажучи, неочікуваною:
Кажуть , що раніше наша річка Латориця була повноводною і тут ходили великі кораблі. Отже, не можна виключати, що і "риби" тут водилися не такі вже й дрібні, як це може здаватися, на перший погляд.
Коментарі - 1