Які їстівні рослини можна знайти в лісах Закарпаття

16.07.2019 15:19 2931 0
Які їстівні рослини можна знайти в лісах Закарпаття

Лісові їстівні рослини

З незапам'ятних часів люди користуються щедрими дарами природи. Якими б не були важкими часи, людині завжди давалася можливість вижити, врятуватися від епідемій, вилікувати важке поранення, вижити в голодні часи. І все це завдяки рослинам. І не тільки тих, але і дикорастущим, тим, що можна знайти в наших лісах.

Як і раніше, сучасний людина завжди може знайти лісові їстівні трави, рослини, зібрати гриби, горіхи, ягоди. Як раніше природа допомагає людині. У деяких регіонах нашої країни дикорослі трави є неодмінним атрибутом харчування. Наприклад, жителі Сибіру і Далекого Сходу традиційно використовують лісові дикороси - щавель, листя черемші, молоді пагони папороті, насіння кмину, а також цикорій, естрагон, молоду кропиву, лободу та ін.
До того ж, як встановили вчені, дикорослі трави часто більш корисні звичних, культивованих. Наприклад, кропива містить дуже велику кількість необхідної нам аскорбінки, більше ніж садова петрушка. Ну а крім цього, лісові трави, рослини володіють високою цілющою силою, використовуються для лікування багатьох недуг.
Дикороси на нашому столі
Для приготування смачних, дуже корисних салатів, багатих вітамінами, використовують: листя молодої кропиви, лободи, черемшу, траву кульбаби, щавель. З цією ж метою використовують траву споришу, перстач, молоде листя лопуха, мокричник, медунка та ін.
Для приготування корисних борщів, легких для організму зелених супів, солянок, холодників використовують, знову ж таки, кропиву, траву травневого кульбаби, щавель, хвощ польовий, траву лободу, первоцвіт. Підходить також борщівник, дудник та ін.
При приготуванні других гарячих страв, а також для соусів, підлив використовують пагони папороті, стрілки часнику, молоді листочки подорожника, пижмо, хвощ, кропиву, лопух та ін
Для ароматних, цілющих чаїв, а також смачних квасов можна використовувати полин, кипрей, корінці аїру, пижмо, барбарис і, звичайно ж, їстівні лісові ягоди.
До того ж з лісових ягід і плодів готують справжні делікатеси - ароматне варення, джеми, компоти. Ну, хто відмовиться спробувати солодкі десерти з дикої малини, лісової суниці, морошки, брусниці і т. д.
Багато знають про перерахованих рослинах, ягодах, про те, що їх можна вживати у їжу. Проте не всім відомо, що крім них умілі господині можуть приготувати дуже смачну їжу з плодів чорної бузини, вересу. Готують корисну їжу з ерника, ялівцю і навіть соснової хвої.
Давайте зупинимося на цілющих властивостях деяких їстівних лісових рослин:
Шипшина. Дуже красиве, всім відома рослина. Шипшина багата вітаміном С. З його плодів готують вітамінні чаї, відвари, сиропи. Можна просто їсти його плоди прямо з куща.
Аїр болотний. Крім того, що корінці аїру їстівні, вони володіють цілющою силою. Корені допоможуть при підвищеному тиску, заспокоять нерви, исцелят легкі, полегшать біль при гастриті зі зниженою секрецією.
Барбарис. Їстівні ягоди цієї рослини багаті вітамінами, мікроелементами. Особливо корисні вони при відновленні організму після тривалого захворювання.
Черемша. Містить вітаміну С більше, ніж лимони. Крім того, сік черемші втирають при лікуванні ревматизму.
Морошка. Ягоди рекомендують вживати вагітним жінкам, так як надає позитивний вплив на організм майбутньої мами.
Іван – чай. Універсальна трава. Можна приготувати ароматний, корисний для здоров'я чай, а можна нарізати в салат. Жителі Кавказу пекти з нього хліб.
Жолуді. Так, так, жолуді теж дуже корисні, їстівні. Щоб прибрати гіркоту, потрібно залити їх водою на добу. Їх жолудів готують «кавовий напій. Для цього почистіть їх від шкаралупи, поріжте ядерця, обсмажте на сковорідці, а потім подрібніть за допомогою кавомолки. Готуйте, як звичайну каву.
Медуниця. З цього лісового їстівного рослини готують смачний суп, додають в салат. При необхідності можна їсти в сирому вигляді. Медуниця насичує організм вітамінами, підвищує імунітет.
Глід. Плоди чагарнику можна їсти відразу, можна готувати цілющий відвар, додавати при заварюванні чаю. Поди боярки використовують для зміцнення серця.
В екстремальних умовах
Дуже багато людей губляться в лісах, особливо в сезон збору грибів, ягід. І у багатьох з них виникає проблема відсутності їжі. Так от, в лісі можна знайти багато їстівних трав, рослин, які допоможуть підтримати сили заблукалому людині.
На першому місці, звичайно, стоять ягоди, які можна збирати все літо. Зокрема, можна знайти суницю, чорницю, дику малину. Є в лісі костяниця, брусниця, ірга, горобина.
Можна вживати в їжу молоду кору берези. Підтримати сили допоможе також молода кора тополі, клена, верби. Можна їсти молоду хвою, бруньки, пагони сосни.
Заблукавши в лісі людина може зібрати для живлення щавель, кислиці, яку в народі називають заяча капуста. Можна нарвати молодих листя кульбаби, ожини, малини. Можна їсти подорожник і коріння лопуха, траву мати-й-мачухи. Біля води можна знайти корінь аїру, ряску. Всі ці лісові рослини допоможуть вижити в екстремальних умовах, але краще, звичайно, в них не надаватися.
Нагадаємо, Бельгієць організував міжнародний канал торгівлі людьми Читайте також: На Закарпатті поліцейським вдалося розшукати фігурантів серії злочинів Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!