Як закарпатець став чемпіоном з екстремального танцю на жердині
16.11.2018 16:58
397
0
Граційний танець з гімнастичними вправами на пілоні нині все більше набирає популярності. Попри те, що в Україні про Pole Dance дізналися порівняно недавно, цей яскравий вид спорту вже встиг знайти прихильників на Закарпатті, пише газета «Неділя Закарпатські новини».
Хоча й для багатьох жердина більше асоціюється з дівчатами і стриптизом, та ужгородець Ерік Галамба –неодноразовий чемпіон України з Pole Dance, підтвердив, що чоловічий пілонний спорт може бути ще красивішим, ніж жіночий. Раніше хлопець професійно займався хореографією і вже трохи більше трьох років танцює на пілоні (спеціальній жердині для танців).
Отже, сьогодні в прес-центрі газети «Неділя Закарпатські новини» під час наших «Недільних бесід» ми говорили з ним про екстремальні захоплення, трюки та інші акробатичні елементи на пілоні, змагання та модні вечірки, роботу над собою та важливі спортивні перемоги.
– Еріку, як з’явилося захоплення пілонним спортом? Що стало поштовхом? Це – дитяча мрія чи більш дорослий, усвідомлений вибір? Відколи взагалі танцюєте?
– Власне танцями займаюся змалечку, із шести років. Спочатку танцював у народному художньому колективі «Танцювальна корпорація друзів». Одного разу ми ставили спектакль спільно зі студією Pole Dance і я побачив, як вправно роблять дівчата різні трюки. Це мене зацікавило, мені сподобалося те, що вони витворяють на пілоні. Тож я вирішив також спробувати.
На сьогодні пілонним спортом займаюся вже три з половиною роки, а танцями – більше 12.
– Чи вам не кажуть, що пілон більше підходить для дівчат? Скільки у процентному відношенні в Україні хлопців займаються тим, що й ви?
– Люди, які розуміються у цій сфері, бачать і знають те, що я роблю. Ні, не кажуть. Пілон – не лише для дівчат.
Але їх все одно в цьому спорті більше…
Якщо дівчат приблизно 80 відсотків, то хлопців десь 20. Але хлопці діляться на певні групи, кожна з яких виконує танці в певному напрямку. Скажімо, є Pole Sport, де танець практично відсутній, переважають акробатичні вправи, є Exotic Pole Dance – вид танцю на пілоні, пов’язаний із елементами на основі пластики тіла. Останнім часом дедалі популярнішим стає Contemporary Pole Dance, коли сучасний танець поєднується з акробатикою. Я більше працюю в арті і в спорті.
– Крім вас в Ужгороді ще хтось із хлопців таким видом спорту займається?
– Так. Займаються. Є хлопці. Але я з ними не знайомий. А дівчат у нас взагалі в Pole Dance багато. В Ужгороді є близько п’яти різних студій. Нещодавно на чемпіонат, що проходив у Києві, теж наші дівчата їздили.
Ви проводите майстер-класи. Як спало на думку ділитися набутими у процесі важкої праці знаннями? Адже далеко не всі спортсмени та й загалом представники інших професій охоче видають секрети, залишаючи за собою ексклюзивне право на якісь власні фішки…
Я щиро радий, що пілонний спорт зацікавлює все більше людей. Але на майстер-класі видати всі секрети просто неможливо хоча б через брак часу. Однак я багато що охоче показую та розказую іншим. Звісно, маю і коронні трюки, про які відомо тільки мені. Утім мене дуже тішить, що в Україні рівень пілонного спорту досить високий. Під час майстер-класів підбираю такі трюки, які люди можуть осилити, адже дуже важкі елементи без спеціальної підготовки повторити не можна.
– Як батьки зреагували на такий вибір? Можливо, хотіли вас бачити в іншій професії…
– Спочатку не розуміли, що таке пілонний спорт, але коли я показав їм відео, на якому видно, як я виконую трюки, це їм сподобалося. Мама хвилюється перед кожним чемпіонатом, вболіває за мене.
– Зараз взагалі танці стали дуже модними. Багато хто хоче навчитися, але не вміє… Як почуваєтеся на різних вечірках, де потрібно танцювати? Вам заздрять, вами захоплюються?
– Я не люблю тусовки, вечірки, не ходжу в такі місця. Мені то вже давно нецікаво. Коли почав серйозно займатися професійним спортом, у мене зникло бажання бувати на тусовках. Я більше люблю відпочити на тренуваннях, у компанії тих людей, які теж розвиваються, постійно працюють над собою. І кожен наш відпочинок пов’язаний із танцями. Ми йдемо кудись в зал і пробуємо щось нове.
– На пілоні ви творите дива! У ваших виступах багато елементів акробатики, дивовижні трюки, від яких завмирає серце і в той же час все виглядає дуже граційно та ніжно. Цьому важко навчитися? Якими рисами потрібно володіти, щоб засвоїти такі техніки?
– Для початку у мене була база. Мені дуже допомогли танці. Сучасні танці можна доповнювати різними сальто, переворотами. Якщо ж починати з нуля, то головне – перебороти страх. Усе не так важко, як здається. Але потрібне терпіння. Технічно треба засвоїти такі елементи, як переворот вперед, назад і вбік. До цього додаються різні фішки – і виходить гарний танець.
– Коли ви виступаєте, входите в образ. А чи є якийсь традиційний набір вправ, які під час виступів обов’язково потрібно використовувати? Чи можна довільно фантазувати?
– Саме цим відрізняється арт від спорту. У спорті є обов’язкові правила, яких треба дотримуватися, елементи, які неодмінно потрібно виконати. За це виставляють бали. І є необов’язкові елементи, виконані спортсменом, за які він також отримує бали. Потім їх підсумовують і визначають переможця. В арті ж більш важливий образ, як він з’єднаний з пілоном, хореографія, як підібрана музика, потрібно не просто танцювати, виконати трюк, але все треба робити красиво. Тобто тут більше цінується сюжет, те, як саме його передано. А у спорті – важливі трюки, там образ та хореографія не мають таке ключове значення. Можна танцювати взагалі без міміки, бали виставляються лише за трюки. Фактично я працюю і в арті, і в спорті, але арт мені більше до снаги.
– Кого вважаєте своїм учителем?
– Мене практично ніхто ніколи не вчив, усі трюки опановував самотужки. Ніколи ніхто не страхував, не підказував, як і що правильно зробити. Можливо, саме в цьому і є моя перевага над іншими, адже мені відомі тонкощі кожного елемента, бо коли людина вивчає їх сама, то розуміє, як кожен трюк робиться. Якщо ж когось навчили, страхували, відчути так елемент людина не може. Коли даю майстер-класи, мені кажуть, що я дуже добре пояснюю, мене чудово розуміють – це тішить. А загалом все почалося з відео Діми Політова. Мені сподобалося. Отже, після перегляду я почав займатися, повторювати його трюки. Тож у певній мірі він був моїм вчителем.
– А травми у вас траплялися? Адже спорт небезпечний…
– Так. Звісно. Якось зв’язки порвав. Скільки разів бив пальці, навіть не рахую.
– Інший бік медалі – більш приємний. У вас багато перемог. Яку з них вважаєте найважливішою для себе?
– У цьому році в мене було вже три чемпіонати, попереду – ще два. Тому п’ять чемпіонатів за рік, гадаю, це важливо, хоча насправді дуже важко: і морально, і фізично. Часом тренування навіть уже не в кайф, адже потрібно всі деталі відпрацювати, встигнути, аби потім виступити бездоганно. Серед перемог не виділяю якусь конкретно. Усі вони є важливими. Нещодавно в Києві зайняв друге місце. Розцінюю це як поразку, бо мав вибороти перше.Завжди займав лише перші, тож психологічно не приймаю другі і треті місця. Але я не мав достатньо часу для підготовки. Хоча, з іншого боку, це є стимулом для подальшої роботи над собою, над вдосконаленням. Я подивився відео і побачив свої помилки. У мене знову з’явилося бажання займатися і йти вперед.
– Любите екстрим?
– Звичайно.
– Скільки потрібно тренуватися, аби стати успішним у пілонному спорті? Скільки часу на добу мають займати тренування?
– Це у кожного по-різному. Дехто може вивчити трюк за 15 хвилин, а хтось – вчити рік, два… й не знати його. Але чим більше займатися, тим більше виробляється техніка, покращується рівень, та й швидше можна освоїти трюки.
– Як зробити тіло таким гнучким і витривалим, як у вас?
– Після травми ноги з гнучкістю я не дуже працюю, не роблю розтяжки, більше роблю акцент на акробатичності, на силі і різних прикольних фішках. А досягти результату можна знову ж таки завдяки постійним тренуванням та наполегливості.
– Хтось допомагає працювати над образами?
– Я сам їх придумую.
– Чи пропонували вам колись станцювати стриптиз?
– Хіба що жартома. Коли люди бачать мої виступи, відразу розуміють різницю між стриптизом і танцями на пілоні.
– Для спортсменів раціон харчування часто має дуже важливе значення. У деяких видах усе суворо регламентовано, вираховуються калорії, енергозатрати, не можна пити газовані напої, вживати певні продукти. Що їсте ви? Чи дотримуєтесь якихось правил у харчуванні? Яка ваша улюблена страва?
– Пілонний спорт – не важка атлетика. Тут треба не так над тілом, як над технікою виконання елементів працювати. Мені, чесно кажучи, байдуже, як виглядає моє тіло, головне, щоб воно робило те, що я бажаю. Тому я їм все, що хочу, коли хочу і скільки хочу. Обмежень немає. Щодо улюбленої страви – сказати важко, люблю багато що, але найбільше те, що готує мама.
– За кордон не хочете поїхати попрацювати? Кажуть, у Європі в рази більше можна заробити. Багато наших танцюристів їдуть…
– Як танцюрист… навіть якби запропонували, я б не поїхав. А от з майстер-класами, так, планую поїхати в Європу. Наразі маю дві пропозиції з Угорщини. Крім того, планую їздити на європейські чемпіонати, рухатися далі.
– Про що найбільше мрієте?
– Стати кращим у своїй справі.
– Чи є така людина, дуетом із якою хотілося б виступити?
– Дуетні номери я не так сильно люблю, як соло, але спробувати хочу. Є одна дівчина з Вінниці, Даша Якубовська, спільно з якою плануємо зробити дует, ми давно до цього йдемо. А з хлопців виступив би хіба що з Дімою Політовим.
– Що б ви порадили тим, хто хоче спробувати себе в пілонному спорті? Коротко дайте, будь ласка, кілька практичних рекомендацій. Із чого почати?
– Передусім потрібна наполегливість, слід багато працювати. Також потрібно вміти переборювати страх, як казав Діма Політов. А далі все піде. Адже, власне, через страх багато хто не виконує певні елементи. Треба полюбити екстрим.
– Які ще маєте захоплення? Чим займаєтесь у вільний час?
– Я кожен день танцюю. Вранці прокинувся – танцюю, в обід танцюю, увечері на тренуванні танцюю. Я завжди в русі. Танцюю навіть тоді, коли готую щось їсти. Загалом не уявляю своє життя без музики і танцю. Можу танцювати навіть на вулиці. Люди деколи так дивно на мене дивляться. Ми з друзями можемо потанцювати, коли їдемо кудись, коли спускаємося на ескалаторі або чекаємо поїзд у метро. У Києві на це дивляться з більшим порозумінням, ніж в Ужгороді. Дехто навіть на відео знімає.
– Спасибі за розмову! Успіхів вам, нових перемог, натхнення та здійснення всіх бажань!
Марина АЛДОН, газета «Неділя Закарпатські новини»
Нагадаємо, Минулої доби на Закарпатті трапилося п’ять ДТП
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0