Як в Україні комунальники хитрують на платіжках за опалення (ФОТО)

06.03.2020 22:46 306 0
Як в Україні комунальники хитрують на платіжках за опалення (ФОТО)
«Нафтогаз» звітує регулярно про чергове падіння цін на газ, а підприємства теплокомуненерго ТКЕ бадьоро показують в квитанціях знижки. Але суми в платіжках рости продовжують, навіть, незважаючи на теплу погоду. У зв'язку з цим, журналісти показують схеми,  які пускаються ТКЕ для того, щоб накрутити зайву копійку на споживачах. Виходячи з результатів опитувань КМІС, який проводився 21-25 лютого, 46% опитаних вказали, що заплатили в січні за послуги ЖКГ більше, ніж в січні 2019 року. Інші 25% підкреслили, що сума не змінилася, і лише 14% помітили полегшення. До того ж зросла в півтора рази і частка витрат на ЖКГ в сімейному бюджеті, адже якщо в листопаді понад половини витрат витрачали 14% українців, то в січні - вже 21%. Таким чином, підсумки опитування під сумнів поставили ефективність влади в боротьбі за зниження тарифів. Де ж у квитанції слід шукати підступ?
зміна житлоплощі Слід звернути увагу на площу будинку, яка вказана в платіжці. Адже квартири, в яких лічильника немає, оплачують послуги виходячи з площі будинку, в зв'язку з цим її зміна впливає і на кінцеву суму в квитанції. В даному випадку споживання на одну квартиру зміниться віртуально, а сума в платіжці в свою чергу, виросте вже цілком реально, хоча тариф залишиться незмінним. Наприклад, площа будинку по вул. Анни Ахматової, 35А в платіжці за грудень склала 15 056,6 кв. м, проте в січні відразу в п'ять разів скоротилася - до 2 983,9 кв. м.
Таке маніпулювання цифрами дозволяє і по-різному вираховувати суму споживання теплоенергії мешканцями квартир, які лічильників не мають.
Скачки енергоспоживання У різних частинах України в січні будинковими лічильниками був раптом зафіксований різкий стрибок теплоспоживання українців. Таким чином, мешканці вищевказаного будинку відзначають, що директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго« Костянтин Лопатин пред'явив їм дані теплоспоживання, отже яких, в січні споживання квартир без лічильника раптом виросло на 100%: в грудні - 76,71 Гкал, в січні - 133,74 Гкал. Про таких подібних випадках свідчать платіжки і інших споживачів.
 
У свою чергу, «Київтеплоенерго» викладають свою позицію тим, що за грудень знімалися показники 23 числа, а за січень - 28, отже звідси і різниця в споживанні. Вказують на це і чиновники КМДА.
За словами радника першого заступника міського голови Юлії Грамотної, все залежить від графіка показань лічильника, і це все легко перевірити. У грудні були зняті показання за 25 днів, тому що це зробили перед новорічними святами. А ось в січні врахували вже 35 днів.
Однак, видання підкреслює, що саме в відношенні даного будинку дане обгрунтування не застосовується, адже дані по споживанню подаються кожен день через інтернет-з'єднання. У зв'язку з цим немає необхідності враховувати дані за неповний місяць.Холодна зима
Комунальники також пояснюють платіжки тим, що в січні температура була на 2 градуси нижче, ніж в грудні, тому теплоспоживання очікувано має бути вище.
«Зростання сум у платіжках в січні - нормальне явище. Є методика Кабміну, в яку включений облік температурного коефіцієнта. У січні було холодніше, тому й суми вище », - говорить Юлія Грамотна.
Однак підкреслюється, що даною заявою, втім, суперечать самі січневі платіжки «Київтеплоенерго», якщо порівнювати їх не з груднем, а також з січнем, проте минулого сезону. Наприклад, споживання будинку по вул. Волкова, 18 в січні 2020 року за +1 в порівнянні січнем 2019 року за 4,5 градусів морозу не тільки не зменшилася, а й навіть зросла. Отже, теплий січень-2020 змусив ТКЕ гріти споживачів сильніше, ніж холоднішим за січень-2019.
Квартири без лічильників
Видання зазначає, що всі проблеми з платіжками виникають лише у тих українців, в квартирах яких лічильників немає. Таким чином, самої гучної стала платіжка, яка була опублікована мешканкою 4-кімнатної квартири площею 127,3 кв. м в будинку по вул. Сверстюка, 52-В, на суму 52 932,18 грн.
Таку Суперсума в «Київтеплоенерго» пояснили тим, що всі мешканці будинку, крім одного, встановили квартирні лічильники, в результаті чого різниця між показаннями будинкового лічильника, а також сумарним показником всіх квартир з лічильником, лягли на нещасну жертву. Однак, тут виникає питання, звідки взялася сама по собі ця різниця. За словами, співзасновника Фонду енергетичних стратегій Дмитро Марун, очевидно, що це різниця між будинковим лічильником і квартирним не відображує реальної картини, і це величезна сума! «Може бути, в будинку була витік, може бути, мало місце не враховане теплоспоживання, такі випадки були». Щоб більше заробити Голова Центру допомоги ОСББ Сергій Ряполов підкреслює, що весь Теплий січень комунальники активно топили, так як при низьких тарифах, а також низькому споживанні менше прибутку осідає на рахунках компаній постачальників, а адже ще потрібні і гроші на ремонт. Додатково до цього, ТКЕ зобов'язані вибирати також значний обсяг газу, на які «заявилися» в даний опалювальний сезон. В цілому такий підхід підтверджують і комунальники, проте пояснюють активний обігрів іншими причинами.
«Крім теплової енергії, ми нагріваємо і транспортуємо гарячу воду, і ми не можемо« прикрутити »опалення до такої позначки, що гаряча вода стане прохолодніше. У квартирі має бути + 18С, це повинно бути в кожній квартирі. Для того, щоб люди економили, треба встановлювати квартирні лічильники - це самий елементарний і ефективний спосіб », - розповіла Юлія Грамотна.
ДЖЕРЕЛО Нагадуємо, Ранкова ДТП біля Мукачева: фура влетіла в круг (ВІДЕО) Читайте також:Нічні «розваги»: в Ужгороді посеред вулиці застрелили собаку (ФОТО +18)
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!