Як ужгородці запроваджують нові традиції Дня народження Ужгорода (ФОТО)
17.09.2018 08:04
391
0
День Ужгорода чи не щороку викликає чимало обговорень, незадоволення та такий собі "бойкот" чималої кількості містян, які втомилися від стандартного набору відзначення у форматі "ярмарок-вино-шашлики". Трохи подібних настроїв було і цього разу: містяни обурювалися через майже тижневе перекриття центральних вулиць міста задля сільськогосподарського ярмарку (який проводиться вже кількадесят років і давно перетворився на "шашличну" локацію). Затори, незавершені ремонти і реконструкції у місті, розрита центральна частина міста святкового настрою не додавали.
День міста міг би у черговий раз перетворитися на святкування "для галочки", якби до справи не долучилися містяни, котрим вдається запроваджувати нові традиції Дня народження Ужгорода. Тож, окрім довгого списку стандартних заходів, що зазвичай минають непомітно і без особливого зацікавлення, по всьому центру міста були "розкидані" локації, відвідавши які, можна було відчути настрій свята, дух міста та енергетику самих ужгородців.
Оскільки "пік" святкування Дня міста припадає на вікенд і містяни виходять на прогулянки цілими сім'ями, то вкрай важливо було організувати розваги для наймолодших. Звітні концерти, виставки дітям можуть сподобати, але ненадовго. Аби зацікавити і долучити малечу до святкування, потрібен особливий підхід. З цим стовідсотково впоралася громадська організація "Щасливі діти", яка відома багатьма благодійними, соціальними заходами для дітей Ужгорода.
"Територія щастя", яку організували "Щасливі діти" - приклад того, як сімейних відпочинок може бути активним, розвиваючим і нестандартним. Чого тут тільки не було: майстер-класи, інтерактивні ігри, танці, навчання, розваги. Батькам можна було привести сюди малюків і "здати" у руки організаторів, або ж долучитися до святкування разом – що і робило чимало дорослих.
Після такого круговороту діти виходили з "Території щастя" з "міхом" емоцій, вражень, знань. Це була одна з найвідвідуваніших і найвдаліших локацій цьогорічного Дня міста.
Вже не вперше центральну вулицю міста Волошина "перейменовують" на Солодку. Тут збираються любителі солодкого, які можуть поповнити свої запаси десертів. "Фішка" вулиці – тут можна купити домашні нефабричні солодощі, які готують ужгородці. Різні цукерки, випічка, зефір, маршмеллоу тощо. Приготовані за принципами здорового харчування і не дуже – є з чого обирати.
Для тих, кому солодкого було замало, працювала ще одна вже традиційна локація - "Ведмежа кухня" від Руху підтримки закарпатських військових.
Волонтери до кожного свята готують смачно, багато, продають за доступними цінами, тим самим збираючи гроші на допомогу армії. Відвідати намет волонтерів і щось там придбати– вже давно "маст ду" для багатьох ужгородців.
На цей раз "ведмеді"-волонтери розташувалися біля "Совиного гнізда", де, до слова, було досить затишно із невеликою кількістю наметів продавців різного краму, зоозахисників з "Барбосу" тощо.
У самому "Совиному гнізді" – міжнародний проект – виставка мистецьких робіт та фотографій "Імпресія дотику", присвячена народному артисту України та Вірменії Сергію Параджанову. Такий захід зацікавив не тільки ужгородців – побачити приватну колекцію речей, які належали кіномитцю і які він комусь подарував чи сам зробив, приїжджали цілими автубусами з різних кутків Закарпаття.
А от справжньою окрасою святкування з неймовірною атмосферою і настроєм став арт-моб "Зазирнім у минулость". У центрі міста – масштабне відтворення епохи сторічної давнини.
Центральна вулиця Корзо "перенеслася" на століття назад. Тут можна було зустріти поважне панство у старих костюмах, красунь у неймовірних сукнях, веселу молодь. Усі разом розважилися так, як це робили на початку минулого століття: сиділи на терасах у кав'ярнях, п'ючи каву, чи келих вина, влаштовували танці чи співали гуртом.
Усе це дійство досконало втілили артисти Закарпатського народного хору разом з оркестровою групою, артисти балету, актори Закарпатського обласного театру ляльок "Бавка", студенти Ужгородського коледжу культури та мистецтв, дівчата-моделі. Перехожі зупинялися і долучалися – саме тут можна було "відчути" Ужгород на повну.
Звісно, відвідували ужгородці і десятки інших заходів – довжелезний ярмарок на Льва Толстого (через який і перекрили рух автомобілів) центром, виступи на Театральній, великий концерт на Поштовій. До слова, чи не вперше за багато років список учасників основного концерту не викликав шквал обурення ужгородців. Мабуть, тут організатори вирішили нарешті дослухатися до думки містян і привезти виконавців привезли не для замилювання ока, а дійсно "топових". Тож послухати VANDOR (ужгородський гурт), KOZAK SYSTEM та ONUKA прийшли ввечері не тільки випадкові перехожі, а й велика кількість прихильників.
Святкування Дня міста ще багато у чому просякнуте "нафталіном" - з виступами чиновників, грамотами, заходами "для галочки" та непотрібним піаром. Але з кожним роком ініціативні, креативні та небайдужі містяни роблять цей день таким, яким воно має бути – про Ужгород і для Ужгорода.
Інформація взята з сайту Depo.Закарпаття
Нагадуємо: У мистецькій галереї Виноградова презентували виставку робіт художників з чотирьох країн Європи (фото)
Читайте також: У Берегові “Свято лісу” у розпалі (фото)
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0