Як правильно вибрати дрова для опалення будинку?

29.10.2018 08:16 824 0
Як правильно вибрати дрова для опалення будинку?
Ялина, смерека, дуб, бук, граб, липа та багато інших порід дерев і чагарників. Тому, перш ніж починати готуватися до зими та йти за дровами, варто розібратися, які найкраще підходять для топки, що горить вкрай довго, та має кращу віддачу.Чим дрова варто рубати, та який твердопаливний котел обрати для їх топки. Один мудрець колись сказав:«Кожне дерево, як людина, ніби зовні чимось схожа на іншу, а зазирни всередину – і зрозумієш, наскільки усі різні». І справді так. В Закарпатті загальна площа лісового фонду на сьогодні становить близько 600 тисяч га. Усі дерева, які там ростуть, мають відмінності, унікальні особливості. Якісь краще підходять для виготовлення меблів, будівництва будинків, а інші – для топки.
«Перше, що потрібно пам’ятати, обираючи дрова для опалення – не звертати увагу на занадто старі та молоді дерева. Найкращі дрова з дерева середнього віку. Вони горять довше і більше виділяють теплоти. Тепловіддача дров при горінні залежить від щільності деревини, ступеня сухості дров і навіть від того, скільки часу, і як вони зберігалися. Тільки-но зрубане дерево містить до 50% вологи. Тоді як, з точки зору придатності для спалювання, можна вважати дрова сухими при утриманні в них 15-20% вологи. Тому, перш ніж використовувати їх в якості палива, треба просушити», – розповідає директор Тячівського держлісгоспу Наталія Катреняк.
Сьогодні на ринку деревини представлені 3 основні типи дров. Так, перша група – це шпилькові, друга – м’яколистяні, і третя – твердолистяні. На першому місці у списку, ясна річ, стоять твердолистяні. Дубові й букові дрова «найкалорійніші». Вони горять повільно, але при цьому віддають багато тепла. Деревина дуба та бука майже не містить смоли, тому сажа всередині димоходу практично не осідає. Але дубові дрова виділяють дуже багато чадного газу, тому підвищену увагу слід приділити заслінці димоходу. Найпопулярнішими для топки є букові дрова. Їх відносять до твердих порід деревини і вважають одним з найбільш оптимальних варіантів. Тому, що за теплотворною здатністю вони лише трохи поступаються дубовим, і на 15 – 25% перевершують шпилькові. Крім того, вони довго горять, не іскряться, дають рівне полум’я та головне не такі дорогі, як дубові. Набагато рідше за дуб та березу для обігріву приміщення використовують ялицеві дрова. Деревина ялини містить багато смоли, що згубно впливає на стан димоходу. На ринку в основному продають відходи пилорам, які складаються переважно з кори, а значить, вміст смоли в цих дровах ще більший, і димар забивається ще швидше. Ці дрова при горінні тріщать і «стріляють» палаючим вугіллям, тому при їх використанні варто не забувати про заходи безпеки. За словами директора Наталії Іванівни, ще меншою популярністю серед господарів, які звертаються у Тячівський держлісгосп користуються дрова змішаних порід дерева. Отримують їх у результаті обрізки зелених насаджень при узбіччі. Тому, при покупці такої деревини, лісівниця радить звернути увагу на те, які породи переважають загалом. Якщо осика, то можна купувати, а ось від покупки тополі краще утриматися. Тополя горить погано, при цьому виділяє гіркуватий запах. До того ж, такі дрова виділяють мало тепла.
«Загалом, яким би дровам ви не віддали перевагу, вони повинні бути добре просушені та витримані. Поліна повинні бути однакового розміру, не надто тонкі і не дуже товсті, тоді буде виходити більше цінної золи. Так як теплотворність у дров різна, а купують їх в кубометрах, то потрібно прагнути відшукати поліна, у яких висока питома вага. Визначившись із тим, який тип дров найкраще підходить для топки, можна приступати до заготівлі їх на зиму. Заготівля дров – справа нелегка. Ліс потрібно зрубати, розпиляти на цурки, привезти на місце, а потім розколоти на поліна. Оскільки цей процес особливо довготривалий, сьогодні мало кому доводиться робити це самостійно – зазвичай, більшість мешканців, купують вже готові дрова. Тому з минулого року в Тячівському держлісгоспі розпочалося виробництво, розфасовка та реалізація дров колотих у піддонах. Для цієї мети лісівники придбали колун, адже це значно спрощує життя людей, яким залишається тільки звернутися у держлісгосп, оплатити квитанції і забрати тверде паливо на власному транспорті. Охочим придбати дрова доведеться заплатити за 1 кубометр дров твердолистяних, придбаних на верхньому складі по 375 грн, а організації та підприємства – 700 грн. Щодо готових колотих дров, складених у піддони, які реалізовуються на території контори лісгоспу, то їх ціна становить 1500 грн за 1 м³ сировини. Наразі реалізовано вже 6 459 кубометрів дров мешканцям району, з них 190 кубометрів – це колоті дрова. І зараз продукція на складі не залежується: як звичайні дрова, так й колоті громадяни активно розкуповують. Більшість покупців – власники приватних будинків, але й деякі підприємства переходять на дров’яне опалення».
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ. Нагадуємо: Янош Арань “поселився” на БАМі Читайте також: Унікальні атерфакти виявили під час розкопок храму на Радванці (фото)

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!