Голодний, як пес: яким повинно бути здорове харчування собаки
23.03.2021 10:03
477
0
Натуральна їжа чи корми https://101dalmatin.com/sobaki/korma-dlya-sobak.html? У прибічників обох систем харчування чотирилапих знайдуться свої аргументи. Справедливо те, що від раціону собаки залежить його здоров’я і тривалість життя.
Як годувати сухим кормом
- Збалансованість. У заводському кормі вже є набір поживних речовин, вітамінів, макро- і мікроелементів та мінералів, необхідний тварині. Існують корми для цуценят, дорослих і старих собак, для тварин різних порід, для хворих і ослаблених. Господареві достатньо вибрати відповідну упаковку.
- Економія зусиль. Годуючи кормом, для собаки не потрібно окремо готувати.
- Зручність зберігання. Сухий корм, на відміну від свіжого м’яса, має довгий термін придатності, не потребує особливих умов зберігання і надається до транспортування.
- Невеликі витрати корму. Заводські корми – концентрована продукція, і у невеликій кількості міститься достатньо калорій і поживних речовин, аби задовольнити потреби тварини.
Нюанси годування натуральною їжею
Далеко не все, що можна знайти на людському столі, можна собакам. Шоколад та інші солодощі, алкоголь, майонезні салати, особливо позавчорашні, хліб і здоба, деякі трави (щавель і ревінь), більшість фруктів (окрім яблук), бобові, кукурудза, гриби, кава і чай, жирна, копчена і смажена їжа друзям людини не підходять. До здорових продуктів належать:- М’ясо. Складає основу раціону (50-70%). Оптимальними є яловичина, індичатина, курятина, баранина і кролятина. Свинину собакам можна лише нежирну і в обмеженій кількості. Сире м’ясо для собак корисніше, ніж термічно оброблене.
- Субпродукти. Дехто через економію замінює ними м’ясо. В кожному разі, вони мають бути у раціоні, адже в природі хижаки поїдають жертв цілком, а не лише м’язи. Печінкою ліпше не зловживати – вона перенасичений вітамінами делікатес. А курячі або індичі шиї – на всі випадки життя.
- Риба. Джерело вітамінів А, D, В12, йоду і фосфору. Один-два рази на тиждень замінити нею м’ясо допустимо.
- Кістки. Їх потрібно давати з м’ясом, сирими і небагато. Не рекомендуються порожнисті трубчасті кістки – їхні уламки можуть травмувати травний тракт. А товсті маслаки, голови, хребти, хвости і шиї гризти можна.
- Каші. Найкраще у собак засвоюються рис і гречка. Частка каш у раціоні пса не повинна перевищувати 15-20%.
- Олія. Заправити кашу можна невеликою кількістю рослинної олії. Вона безпечна і буде додатковим джерелом вітамінів для улюбленця.
- Яйця. Варені яйця – прекрасне джерело тваринного білка.
- Овочі. Моркву, гарбуз, кабачки, болгарський перець і більшість видів зелені собаки поїдають залюбки, але потроху.
- Молочні продукти. Дехто стверджує, що навіть творог, кефір і несолодкий йогурт підходять лише цуценятам. Однак на практиці деякі дорослі собаки спроможні засвоювати і цільне молоко – ферментна система індивідуальна, і потрібно спостерігати за реакцією конкретної тварини на ці продукти.
- Висівки. Корисні для покращення травлення. Дають разом з м’ясом або кисломолочними продуктами.
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0