Хлорофіл: дивовижно корисний зелений пігмент із самого серця рослин
Зі шкільного курсу біології багато хто пам'ятає, що хлорофіл — це та речовина, яка робить рослини зеленими. Саме завдяки цьому пігменту листя поглинає енергію від сонця у процесі фотосинтезу. І вчені виявили, що хлорофіл може бути дуже корисним для здоров'я людини.
В результаті численних експериментів з'ясувалося, що ця речовина має потужні антиоксидантні якості. А антиоксиданти, як відомо, ефективно борються з вільними радикалами — молекулами, які можуть пошкоджувати ДНК клітин, викликаючи передчасне старіння, серцево-судинні захворювання та навіть онкологію.
І наукові експерименти дійсно підтвердили, що прийом хлорофілу знижує ризик виникнення раку печінки та шлунка, уповільнює прогресування раку легень та сприяє зменшенню пухлин підшлункової залози. Але це лише малий відсоток унікальних властивостей рослинного пігменту.
Хлорофіл може допомогти при:
- Ожирінні та зайвій вазі. Вчені з'ясували, що прийом такої речовини сприяє поліпшенню мікробіому кишківника та більш ефективному схудненню.
- Детоксикації організму. Хлорофіл позитивно позначається на функції печінки та підвищує природну здатність цього органу до виведення токсинів та інших патогенних речовин з організму.
- Анемії. Хлорофіл багато хто називає справжнім «будівником» крові. Іншими словами, його вживання сприяє значному зростанню кількості та якості еритроцитів – червоних клітин крові, які містять гемоглобін. Вчені виявили, що молекула гемоглобіну має багато схожості з молекулами хлорофілу, що пояснює ефективність такого пігменту при лікуванні анемії.
- Висипаннях на шкірі. Місцеве застосування рідкого хлорофілу сприяє зменшенню кількості та тяжкості акне. Внутрішній прийом такого пігменту також покращує зовнішній вигляд шкіри та допомагає закріпити ефект від місцевого лікування.
Також є дані, що вживання хлорофілу може бути корисним для нормалізації травлення. Цей пігмент налагоджує роботу шлунково-кишкового тракту, сприяє м'якому усуненню закрепу та більш ефективному засвоєнню поживних речовин.
А дізнатися ще більше інформації про такий рослинний компонент, його вплив на організм, показання та протипоказання можна в цій статті.
Хлорофіл можна отримувати з харчових продуктів. Значна кількість такої речовини міститься в петрушці, люцерні, руколі, шпинаті та ін. Але її вміст у зелених листових овочах суттєво знижується при зберіганні в умовах низької або високої температури, приготуванні чи знаходженні під яскравим сонячним світлом.
Щоб справді відчути всі переваги такого корисного зеленого пігменту, варто звернути увагу на спеціалізовані добавки.
БАДи Хлорофіл містять не чистий хлорофіл, а хлорофілін - напівсинтетичну суміш солей натрію та міді, отриману з хлорофілу. Ця речовина забезпечує всі переваги натурального нутрієнта, відмінно засвоюється та зазвичай не викликає ніяких небажаних побічних ефектів.
Хлорофіл не має протипоказань до вживання. Однак БАДи з цією речовиною не рекомендують приймати вагітним та жінкам, що годують, оскільки вчені на сьогодні не мають достатньої кількості доказів безпеки такої добавки для цих категорій населення.
Коментарі - 0