Галасують сусіди? - допустимі норми шуму в житлових та громадських приміщеннях

19.08.2019 11:44 4358 0
Галасують сусіди? - допустимі норми шуму в житлових та громадських приміщеннях
Питання допустимого рівня шуму в Україні регулюється Наказом МОЗ від 22.02.2019  № 463 "Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови".
Водночас, ці норми не розповсюджуються на приміщення спеціального призначення (радіо-, теле-, кіностудії тощо). Згідно зі згаданими нормами, у житлових приміщеннях допустимий рівень шуму вдень (08:00 - 22:00) - 40 дБА, а вночі (22:00 - 08:00) - 30 дБА. При цьому максимальний рівень вдень - 55 дБА, вночі - 45 дБА. Також норми встановлені і для готелів, будинків відпочинку, пансіонатів, будинків-інтернатів для людей похилого віку та інвалідів. Так, у готелях до 3* та гуртожитках допустимий рівень шуму вдень - 45 дБА, а вночі - 35 дБА, а максимальний вдень - 60 дБА, вночі - 50 дБА. У номерах готелів 4* і 5* максимальний рівень вдень - 50 дБА, вночі - 45 дБА. Для офісів та приміщень, обладнаних персональними комп'ютерами або технікою для бізнесу допустимий рівень шуму цілодобово - 50 дБА, а максимальний- 65 дБА. На прилеглих територіях до житлових будинків підвищеної комфортності та котеджів вдень - до 65 дБА, а вночі - 55 дБА, а до звичайних житлових будинків, поліклінік, будинків відпочинку вдень - до 70 дБА, вночі - до 60 дБ.
Зазначимо, що рівень звуку 30 дБА приблизно дорівнює шепотінню чи то звуку листопаду; 45 дБА - це звук звичайної розмови; 65 дБА - звук голосної розмови, 75 дБА - крики дітей під час гри, 90 дБА - шум фена, 110-120 дБА - рок-концерт, а 115 дБА - максимальний звук iPad .
Цікаво, що перевірити гучність звуку можна, встановивши будь-який додаток для вимірювання рівня шуму на смартфон чи інший ґаджет.У разі, якщо норми шуму порушуються, ви можете звернутися до «порушників» із проханням бути тихіше.
Втім, якщо на ваші прохання не реагують належним чином, ви маєте право викликати поліцію. У цьому випадку вам треба подбати про те, щоб у вас були свідки шуму. Наприклад, інші сусіди. У разі якщо їх не буде, а винуватці "торжества" будуть все заперечувати, і, відповідно, не шуміти, вам самому може загрожувати штраф від 51 грн. до 119 грн. (від 3 до 7 НМДГ) за завідомо неправдивий виклик. Як варіант, можете записати шум на камеру. Це не доказ для суду, але для сусідів може ним послужити.
Зауважимо, що згідно зі ст. 182 КУпАП, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях карається попередженням або накладення штрафу на громадян від п'яти до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також накладенням штрафу на посадових осіб та громадян - суб'єктів господарської діяльності - від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
До уваги читачів сайту "ПЕРШИЙ.com.ua" публікуємо відповідні додатки до Наказу "Про затвердження Державних санітарних норм допустимих рівнів шуму в приміщеннях житлових та громадських будинків і на території житлової забудови".
Саша Клімова
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!