Генератори: особливості вибору

02.11.2023 17:08 539 0
Генератори: особливості вибору

Відключення електропостачання негативно впливає на життєдіяльність і комфорт людини. Для того щоб забезпечити електроенергією свою домівку, власники приватних будинків купують генератори. Але сьогодні виробники пропонують безліч моделей. Яку ж обрати? Які характеристики мають значення? Про це ми пропонуємо поговорити в нашій статті.

Типи обладнання за використанням і призначенням

Генератор — обладнання, яке отримує енергію шляхом перетворення хімічної в механічну з подальшою трансформацією в електричну. Перед тим як обрати його розглянемо, які бувають моделі і їх особливості.

Генератори на https://220volt.com.ua/ua/generatory.htm діляться на побутові і професійні.

До переваг побутових моделей відносять:

  • незначну вагу;
  • доступну вартість;
  • охолодження повітрям.

Вони призначені для недовготривалого використання і можуть працювати на бензині або дизелі. Також побутові генератори поділяються по напрузі на одно- або трифазні.

Професійні або стаціонарні моделі відрізняються:

  • довговічністю;
  • значною вагою;
  • надійністю;
  • незначними витратами палива.

Зазвичай розповсюджене дизельне обладнання. Іноді — газове. Його потужність може складати від 5 кВт до 2000 кВт. Що до напруги, генератори у своїй більшості трифазні.

Серед професійних і побутових генераторів, найбільш популярні дизельні і бензинові.

Дизельні моделі масивніші, більш довговічні і дорожчі. Бензинові прилади споживають більше палива, вони дешевші і простіше запускаються в холодну пору року. Окрім того, їх вартість нижче.

Типи генераторів по напрузі

Виробники пропонують одно- та трифазні моделі, а також високовольтне обладнання. Однофазні генератори працюють виключно з однофазною технікою напругою 220-230 В. Їх максимальна потужність складає 10 кВт.

Трифазне обладнання працює з відповідними споживачами, і частково живить пофазно однофазні пристрої.

У промислових комплексах також використовуються високовольтні генератори. Вони працюють на дизелі і мають потужність від 1000 кВт.

Також генератори відрізняються по типу запуску. Вони можуть мати ручний запуск, електростартер чи автозапуск.

Ручні генератори активуються за допомогою стартерного шнура, як у бензопили. Тобто для запуску потрібно смикнути шнур. Якщо генератор оснащений електростартером, активація відбувається за допомогою кнопки, ключа або віддаленого сигналу.

Генератор з автозапуском працює від сигналу, який подається від автоматичного введення резерву при зникненні мережі.

Тепер, сподіваємось, ви зможете визначитись, який пристрій вам потрібен: невеликий портативний бензиновий, середній компактний або великий стаціонарний дизельний. Після цього зверніть увагу на тип запуску та напругу — оберіть оптимальні характеристики. Останнє, що варто зробити, — визначити виконання (відкриті, в кожуху або контейнері) і звернути увагу на виробника. Вибір, зроблений таким чином, напевно буде успішним.

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!