Фахівці спрогнозували курс національної валюти для українців

15.05.2019 16:22 122 0
Фахівці спрогнозували курс національної валюти для українців
На стабілізацію гривні вплинули вибори глави держави. Про це ТРК «ГРАД» повідомив виконавчий директор економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.
"Цього року дві передвиборні кампанії: одна пройшла, друга - попереду. Я думаю, ні для кого не секрет, що багато передвиборних справи фінансуються з закритих джерел, де в основному використовується валюта, яка потім конвертується, та фінансуються різні заходи, пов'язані з передвиборчими компаніями. Це серйозне джерело приходу в країну додаткові валюти".
Ще один позитивний фактор - вибори президента пройшли без порушень і не викликали паніки у іноземних інвесторів, - вважає наш співрозмовник. Крім того, сьогодні склалася сприятлива ситуація на світових ринках, і є приплив експортної валюти в країну.
"Сьогодні не погана кон'юнктура на світових ринках - тих, які пов'язані з нашою експортною продукцією, тому непогано йдуть гроші від наших експортерів. Третій момент пов'язаний з тим, що інвестори хоч і зачаїлися і немає активної іінвестіціонной діяльності, але і відтоку інвестицій немає. Ми знаходимося в стані очікування, тому ніяких різких дій, пов'язаних з відтоком інвестицій, немає".
За словами Олега Пендзина, позитивно на курс нацвалюти впливає і приплив грошей від українських заробітчан.
"І останній момент. Тільки за минулий рік ми отримали від наших співвітчизників, які працюють за кордоном, за оцінками НБУ, 11 млрд. Доларів. За оцінками Світового банку - 14 млрд. Ці величезні гроші теж осіли в кишенях громадян та тиснуть на валютний ринок з точки зору його зміцнення і стабілізації. Весь комплекс факторів сприяє тому, що курс гривні зміцнюється".
Всі ці фактори, а також співпраця з Міжнародним валютним фондом і успішне розміщення облігацій, - ведуть до того, що поки ніяких проблем, пов'язаних з гривневими курсом не передбачається, - резюмував експерт. Зміцнення курсу гривні в цілому відповідає стану світового валютного ринку, - вважає і Дмитро Глинський, координатор проектного офісу Незалежної Асоціації Банків України.
"Немає чітких тенденцій до девальвації або кататстрофіческому зміцненню гривні, є баланс попиту і пропозиції, який формується кожен день, і в різні дні бувають різні ситуації, коли коливання можуть бути в одну або в іншу сторону. Вони можуть залежати, наприклад, від того, чи проводиться сплата податків в ці дні, чи виходять на ринок з продажем експортери, або з'являється може один великий імпортер з великими обсягами покупки. В принципі, ринок працює за нормальними ринковими законами".
Експерт нагадує, що курс гривні зміцнюється з початку року. І це продиктовано різними чинниками, в тому числі популярністю українських цінних паперів.
"Зараз популярністю користуються українські боргові цінні папери, які забезпечують високу прибутковість гривні. І ті ж іноземні інвестори звикли до сезонних коливань, коду курс гривні падає до валют іноземних взимку і зміцнюється до літа. Вони намагаються зараз використати цей рух. З іншого боку НБУ згладжує ці коливання і з початку року нацбанк в чистому вигляді викуповує валюту на інтервенціях, а не продає, тобто, поповнює свої резерви".
Серед факторів ризику економіст називає припинення співпраці з міжнародними фінансовими інституціями та погашення величезних зовнішніх боргів.
"Є глобальні фактори ризику, наприклад, пов'язані з реалізацією програми з МВФ і погашенням зовнішніх боргів. В цьому і наступному році ми проходимо пік виплат, і під ці виплати необхідно залучати іноземну валюту. І, ось, успіх цього заходу дуже сильно залежить від того, чи будемо ми продовжувати співпрацю з МВФ".
Якщо реформи триватимуть і програма співпраці не зірветься, то в довгостроковій перспективі курсу гривні нічого не загрожує - резюмував експерт. Нагадуємо, Ужгородські поліцейські терміново шукають очевидців автопригоди (ВІДЕО) Читайте також: В Україні наближається другий етап підвищення пенсії
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!