"Файне Закарпаття": князь Корятович та Срібна земля (ВІДЕО)
15.05.2020 18:25
792
0
Легенди та перекази про нього можна слухати годинами, та ми пропонуємо вам короткий екскурс в його життя в рубриці «Файне Закарпаття».
https://www.facebook.com/watch/?v=263360364785635
В 1396 році , Федір Корятович отримав Мукачівський замок та титул наджупана Березького комітату. Згоди на переселення князя в Мукачево від угорського короля домоглася його тітка – Анна Альдоні, дружина польського короля Казимира ІІ, яка мала маєток у Мукачеві. Прихід Корятовича на Закарпаття із нібито 40 тисячами подільських селян значно зміцнив позиції русинського населення краю, тим більше, що він рішуче виступив проти закріпачення населення, його латинізації і мадяризації. З іменем Корятовича зв’язаний подальший соціально-економічний розвиток краю. Значно зросли Мукачево і Берегово, виникло багато нових поселень. Був добудований Мукачівський замок, а на Чернечій горі заснований монастир. Мукачево обнесено захисними валами, а замок – глибокими рвами, у дворі замку був викопаний глибокий колодязь.
Відомо також, що князь часто судився з місцевими дворянами. Знаменитий його судовий процес із дворянами села Шаланки, який тривав цілих 6 років. Завершився поразкою князя.
Федір Корятович був заможним. Часто відвідував угорського короля і супроводжував його в зарубіжних поїздках. Зокрема, у 1414-1415 році він разом із Сигізмундом відвідав відомий Констанцький собор, на якому вирішувалося питання єдності католицької церкви.
Точне місце поховання не відоме. Але якщо десь шукати місце його поховання, то швидше за все, у сучасному Берегові. Людина такого рангу не могла бути похована під дерев’яною церквою чидерев’яним монастирем. А в Берегові тоді існувало кілька католицьких монастирів зісвоїми церквами. Тож імовірно, що мукачівський князь спочиває у Берегові.
У 2018 році за участі Надзвичайного та Повноважного посла Литви в Україні Марюса Януконіса в Мукачівському замку "Паланок" відкрили меморіальну кімнату князя Федора Корятовича. Експозицію готували понад два роки з допомогою українських та литовських істориків. Кімната складається з трьох розділів: князь Федір Корятович – онук Великого князя Литовського Гедиміна, князі Корятовичі – володарі Поділля та Федір Корятович – князь Мукачівської домінії.
[gallery ids="239100,239101,239102"]
Читайте також: Коронавірус продовжує своє поширення Закарпаттям. Загалом на Виноградівщині станом на 15 травня зафіксовано 47 випадків інфікування
https://pershij.com.ua/na-vynohradivshchyni-sered-romiv-prodovzhuie-poshyriuvatysia-covid-19-zafiksovano-novi-vypadky/
Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua”– підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0