Естетика фасадного скління: як архітекторам покращити власні проєкти?
Часто під час проєктування архітектори вимушені йти на компроміси, погоджуючись на простіші та менш естетичні рішення. Причина банальна: вони не мають необхідних інструментів, аби втілити свій задум так, як було у проєкті. Мрії про радіальне скління, або масштабні панорами з краєвидом, розбивались о недосконалість та обмеження наявних рішень.
Втім, на ринку девелопменту з’являються інструменти, які можуть допомогти архітекторам позбутись рамок як у прямому, так і переносному сенсі. Одне з таких рішень – безрамне скління на основі склопакетів підвищеної міцності – ноу-хау української компанії Aestech.
Склопакет підвищеної міцності (СПМ) – це склопакет, в якому всі шари жорстко склеєні між собою. Крім того, по контуру цього склопакета нанесений жорсткий композитний контур. Завдяки цьому рішенню їх можна закріплювати під будь-яким кутом, що значно розширює можливості для експериментів.
Окрім естетики та гнучкості таке рішення має ряд практичних переваг. По-перше, склопакет підвищеної міцності значно жорсткіший. В опорі вітровому чи сніговому навантаженню беруть участь одразу всі шари, і тому СПМ може приймати значно більше навантаження. У звичайних склопакетах опір чинить лише перше скло. Через це його вимушені робити товщим, що робить конструкцію значно важчою.
Друге – це його вага. Оскільки необхідності збільшувати вагу першого скла немає, вага склопакета Aestech значно менша. Це дає змогу робити склопакет значного більшого розміру й разом з тим обійтись без стійок та ригелів – основну причину тепловтрат та негативного впливу на естетику.
Склопакет підвищеної міцності самоопорний, тобто йому не потрібні металеві тримальні елементи. СПМ з’єднуються між собою за композитну рамку і так само до тримальних елементів будівлі.
Якнайкраще це демонструє стенд Aestech на виставці World Architecture Festival, а саме тривимірна скляна арка. Вона зібрана з 23 склопакетів різної форми й розміру та має велику кількість граней, тож з кожної сторони конструкція виглядає по-різному.
Технологія допомагає не лише архітекторам, а й забудовникам. СПМ допомагають оптимізувати видатки на будівництво, адже відпадає не лише сама необхідність в закупівлі великої кількості алюмінієвих елементів, та інших матеріалів для їх кріплення, а також витратах на логістику. Також значно скорочується час зведення, адже скляний фасад зі склопакетів Aestech можна починати монтувати вже за наявності хоча б одного готового поверху.
Скляні форми ідеально вписуються як в райони з історичною, так і сучасною забудовою. Такий фасад гармонійно поєднується з оточенням, особливо коли розміщений поруч з зеленими зонами. Втім, не кожен скляний фасад виглядає естетично. Звичайний склопакет має значний недолік, який впливає на естетику усієї будівлі. Річ у тому, що в простір між шарами скла заповнений газом. Під дією температур газ має здатність розширюватись, або навпаки стискатись. Це стає причиною «схлопування» чи лінзування скла та призводить до викривлення віддзеркалення.
СПМ не піддаються такому ефекту за будь-яких температур через жорстке з’єднання шарів скла. Такий фасад не матиме видимих викривлень, а віддзеркалення буде таким, як задумано у проєкті.
Коментарі - 0