Експерт розповів, чому в Україні тарифи на електроенергію і газ вище, ніж в ЄС (ІНФОГРАФІКА)

13.08.2018 08:15 27 0
Експерт розповів, чому в Україні тарифи на електроенергію і газ вище, ніж в ЄС (ІНФОГРАФІКА)
В Україні найнижчі ціни для населення, але "зелений тариф" - високий. В Україні найдешевші газ і електроенергія для населення серед 41 країни Європи. Євростат опублікував статистику за минулий рік за тарифами на електроенергію та газ для населення в 28 країнах ЄС і 13 держав-сусідів. І другий рік поспіль включив в ці статдані України. Згідно з даними Євростату, ціна на енергію для середнього домогосподарства в нашій країні в кілька разів нижче, ніж тарифи як в провідних країнах Європи (див. Інфографіку), так і в небагатих країнах континенту. Наприклад, в Молдові ціна на електроенергію більш ніж в два рази вище, ніж в Україні, а газ - дорожче майже на 25%. Важливо відзначити, що в Європі газ вважають по-іншому, ніж у нас, - в теплових одиницях (гігаджоуль) замість об'ємних (кубометрів) (1 тис. Кубометрів газу дорівнює приблизно 37,6 гігаджоуль). Як пояснив "Сегодня" директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко, вимір в теплових одиницях більш точний для споживача енергії, ніж об'ємні.
"Давно назріло, щоб Україна переходила на вимірювання газу тепловими одиницями. Але ми технічно ще не готові: наші лічильники налаштовані на те, щоб вважати газ в об'ємних величинах. До цього треба йти, тому що нам важко буде інтегруватися", - розповів Омельченко.
За його словами така різниця в тарифах на газ і світло пояснюється тим, що в ЄС більший рівень податків, вище тарифи на передачу електроенергії, на її розподіл, і в кінцевому результаті це відбивається на тому, що отримує населення. При цьому Омельченко вважає, що тарифи в нашій країні сильно занижені.
"Якщо брати ціну на енергоносії (природний газ, вугілля, ядерне паливо), витрати на них в Європі не сильно відрізняються від України. Але відрізняються кінцеві тарифи. В ЄС діє система регулювання, яка стимулює вкладати інвестиції в модернізацію енергомереж. Капіталовкладення, які знаходяться в тарифі, у нас це поки не впроваджено. Об'єктивно говорити, що наші тарифи занижені, особливо це стосується населення. Зробити, щоб вони відображали реальність, - дуже складне завдання з дуже низьким платоспроможним попитом населення ", - гворить експерт.
У свою чергу, деякі тарифи на виробництво електроенергії в Україні навіть вище, ніж в Європі.
"Якщо брати теплову генерацію, то там ситуація приблизно однакова. Якщо брати генерацію з поновлюваних джерел енергії -" зелений тариф ", закріплений законодавчо, - можна сказати, що у нас він один найбільших в Європі. Якщо порівнювати тарифи для атомних електростанцій - у нас істотно нижче тариф, ніж в атомній енергетиці ЄС ", - сказав Омельченко.
Експерт вважає, що в майбутньому Україна перейде на ті моделі енергоринку, які діють в Європі.
"Через рік планується запустити новий ринок електроенергії. Це буде дуже важливий крок для того, щоб ми перейшли на ті моделі, які є в ЄС", - говорить Володимир Омельченко.
Нагадаємо, як повідомлялося раніше, журналісти розповіли, кому саме загрожує підвищення цін на газ і на скільки більше доведеться платити. Читайте також: Закарпатці матимуть можливість реструктуризації свого боргу за газ.
Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...