Екологічна катастрофа: на Закарпатті пожежники виїжджали гасити траву та чагарники 16 разів за добу
В Управлінні ДСНС не втомлюються повторювати, що підпалювати траву небезпечно і шкодить навколишньому середовищу
Як йдеться у ранковому звіті рятувальників, за останню добу пожежники виїжджали 16 разів на гасіння сухої трави та чагарників.
Цього разу трава горіла в Ужгородському, Мукачівському, Рахівському Хустському та Тячівському районах.
У більшості до виникнення цих пожеж призводять: необережність людей у поводженні з вогнем та занос сторонніх джерел запалювання. За правило, люди не замислюються наскільки страшними можуть бути наслідки їхньої безпечності. Варто пригадати, що в цьому році через необережне поводження з вогнем при спалюванні трави та сміття вже травмувалися люди та горіли надвірні споруди.
Особливо небезпечними є спалювання сухої трави на полях, через які проходять високовольтні лінії електропередач, наземні трубопроводи чи біля лісових масивів. Також дим від таких вогнищ може утворювати смог, який надовго зависає у повітрі. В цьому випадку погіршується видимість на автошляхах, що призводить до збільшення кількості дорожньо-транспортних пригод.
Пожежі сухостою відрізняються від решти пожеж тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв'язку з цим, для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін.
Коментарі - 0