Доля медзакладів Закарпаття: що передбачає проект реорганізації? (ВІДЕО)

22.10.2021 18:47 630 0
Доля медзакладів Закарпаття: що передбачає проект реорганізації? (ВІДЕО)

Проєкт щодо рішення реорганізації медичних закладів Закарпаття не залишив байдужим ані медиків, ані пацієнтів. У Закарпатській обласній раді зазначають, можливому  об’єднанню передували ряд чинників

Крім того, у комунальних лікарнях дисонанс у зарплатах керівників медзакладів порівняно з іншими працівниками. Є випадки, коли медсестра отримує 5-7 тисяч гривень, а платня головного лікаря сягає 70-80 тисяч. При цьому закарпатці не надто задоволені рівнем медицини. Кажуть, доводиться стояти у чергах, а ряд обстежень коштують недешево.

Лікарі ж хвилюються за втрату роботи, кажуть бояться, що при такій реорганізації більшу частину з них просто звільнять.

В обласній раді заспокоюють, скорочення медичного персоналу не торкнеться. Та можуть оптимізувати адміністративно-технічне обслуговування лікарень.

Результати схожої реформи медичної галузі на Закарпатті вже є. Яскравий приклад цьому – Мукачево, яке нині МОЗ України ставить за зразок по результатах медреформ.

Хоча реалізація рішення щодо реформування медицини у Мукачеві давалася не легко, його результати стали вартими докладених міською владою зусиль.

Проєкт рішення не остаточний, і не виключено, що члени профільних комісій внесуть правки. Та, в обласній раді кажуть – так чи інакше на медицину Закарпаття чекають суттєві зміни, аби медзаклади мали змогу надавати якісні послуги і забезпечувати належними умовами праці кожного працівника, аби скоротити кількість охочих працювати за кордоном.

 

Читайте також:

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Loading...