Долар vs гривня: чи проб’є американська валюта психологічну позначку у 25 гривень
26.08.2019 07:30
339
0
Про те, чого чекати від курсу долара пише OBOZREVATEL.
У вересні-жовтні уникнути девальвації буде практично неможливо. Потрібно буде купувати газ, нарощувати імпорт тих продуктів, які влітку в Україні не вирощують. А до того ж почнеться активний бізнес-сезон і скоротяться виручки аграріїв.
Ну і доб'ють ситуацію – виплати за зовнішніми боргами. Все це разом неодмінно призведе до зниження курсу гривні по відношенню до долара. А так як вартість євро формується залежно від співвідношення долар / євро на світовому ринку, то подорожчає і європейська валюта.
До кінця серпня прогнози аналітиків, як і в минулих тижнях, розійшлися. Частина впевнена, що долар підніметься вище за психологічну позначку і буде коливатися біля старого-нового рубежу. Інші ж анонсують відчутну ревальвацію.
Наприклад, керівник відділу аналітики Forex Club Андрій Шевчишин вважає, що до кінця серпня долар буде знаходитися близько 25,2 грн / $. "Динаміка української валюти спостерігається на тлі заяв влади країни про те, що енергетична система України здатна функціонувати без поставок ядерного палива з Росії. Ймовірно, в найближчій перспективі гривня збереже стабільність і продовжить рухатися поблизу позначки 25,2 грн за долар", – розповідає Шевчишин . З іншого боку, старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб впевнений, що долар знизиться в ціні і опуститься до позначки нижче 25 грн / $. "На найближчий тиждень ми очікуємо помірного зниження курсу долара до гривні. Долар на міжбанку може торгуватися через тиждень близько 24,9 грн, а готівковий долар в банках може торгуватися близько 24,8 / 25,1 грн", – впевнений експерт.До слова, долар плавно, але стійко знижується з минулого четверга, 15 серпня, і серйозним чином перевіряє на міцність рівень 25 грн. Цей рубіж оборони вже дає слабину. Середній курс покупки долара в банках вже опустився трохи нижче нього. Попит на долар на міжбанківському ринку в четвер також опускався до 24,99 грн, хоча ближче до кінця торгів повернувся трохи вище цього рівня. У Нацбанку вже заявили: зупиняти зміцнення національної валюти не збираються. Мовляв, це взагалі не їх завдання. Згладжувати коливання – так, але уникати їх – ні. Відповідно до заяв заступника директора департаменту монетарної політики і економічного аналізу НБУ Володимира Лепушінского, такі дії суперечили б на меті домогтися зниження інфляції до 5%, а також несли б інші загрози для економіки країни, повідомили в прес-службі Нацбанку. Де краще купувати долари Існують такі законні способи придбати валюту: у банку, в обміннику і за допомогою банківського мобільного додатку. Найбільш ризикований спосіб – обмінники. Справа в тому, що сотні таких пунктів працюють нелегально. Тому перед тим, як здійснити операцію, варто перевірити наявність ліцензії на валютні операції. А якщо немає ліцензії, значить, немає і контролю. В такому обміннику можуть продати фальшивки і на наступний день зникнути. Також важливо, щоб після таких операцій надавали чеки. Головна перевага покупки валюти в банках – безпеку. А головний недолік – черги в касах. Крім того, перед тим як прийти до фінансової установи, краще заздалегідь переконатися, що у них є валюту в готівки. Цілком можливо, що при проханні продати вам $ 200-300 співробітник відділення запропонує прийти в інший день. З цього року для українців з'явилася ще одна можливість – купувати валюту онлайн. Для цього потрібно або мати відкриту валютну карту, або ж відкрити інтернет-карту. Для останньої не потрібно буде йти в банк, правда, при цьому необхідно мати вже відкритий рахунок у фінансовій установі. Нагадаємо, На вулицях Ужгорода рекламують наркотичні речовини (ФОТО) Читайте також, У місті Виноградів з лікарні зникла жінка (ФОТО) Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – підписуйтесь на наш канал в Telegram, а також сторінку в Instagram
Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!
Коментарі - 0