Завантажити мобільний додаток Завантажити мобільний додаток

Головна » Життя

До уваги закарпатців: плата за обслуговування кредиту визнана судом незаконною

Позивач домігся не тільки її скасування, а й перерахунку раніше сплачених платежів.

Верховний Суд в складі колегії суддів Касаційного цивільного суду став на бік позивача – фізичної особи проти банку.

Як сказано в повідомленні компанії “ЛІГА:ЗАКОН”, банк щомісяця нараховував, а позивач сплачував комісію за обслуговування кредиту, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості і суперечить закону.

“Позивач уклав кредитний договір, згідно з яким банк надав кредит на поточні потреби зі сплатою відсотків за користування кредитом. Окремо в договорі було передбачено зобов’язання позичальника по щомісячної плати за обслуговування кредитної заборгованості”, – йдеться у повідомленні.

Посилаючись на те, що такі умови кредитного договору є несправедливими, суперечать вимогам закону і порушують його права, позивач просив визнати недійсними з моменту укладення договору окремі пункти кредитного договору та зобов’язати відповідача провести перерахунок сплаченої ним комісії за обслуговування кредиту в рахунок інших обов’язкових платежів за договором .

Верховний суд залишив рішення місцевого без змін, як по визнанню недійсними з моменту укладення договору положень, які передбачають плату за обслуговування кредиту, так і по перерахунку раніше сплачених сум.

Зазначається, що таке рішення мотивоване тим, що банк, встановивши в кредитному договорі сплату щомісячної комісії за обслуговування кредиту, не вказав, за які саме послуги, що надаються позивачеві, сплачується комісія. При цьому відповідач нараховував, а позивач сплатив комісію фактично за обслуговування кредиту банком, що є незаконним, не відповідає вимогам справедливості і суперечить положенням частини першої ст. 18 Закону «Про захист прав споживачів.

“Суд також нагадав, що відповідно до положень цього Закону, кредитодателю забороняється встановлювати в договорі про надання споживчого кредиту будь-які збори, відсотки, комісії, платежі за дії, які не є послугою. Так само договори зі споживачами не повинні містити умови, які є несправедливими”, – йдеться у повідомленні.

Слід нагадати, що 10 червня 2017 року набрав чинності Закон «Про споживче кредитування», згідно з яким Закон «Про захист прав споживачів» застосовується до відносин споживчого кредитування в частині, що не суперечить Закону «Про споживче кредитування».

З повним текстом рішення Суду у справі № 695/3474/17, 27.12.2018, можна ознайомитися за допомогою сервісу VERDICTUM компанії “ЛІГА:ЗАКОН”.

Саша Клімова

Нагадуємо, Озброєний напад на ювелірний: поліцейські показали затримання угрупування грабіжників-іноземців (ВІДЕО, ФОТО)

Читайте також: Кабмін підвищив заробітну плату працівникам освіти

Реклама
Реклама
загрузка...
Loading...