До України везуть 500 тисяч доз індійської вакцини CoviShield: Що про неї відомо?

21.02.2021 18:00 376 0
До України везуть 500 тисяч доз індійської вакцини CoviShield: Що про неї відомо?

Кілька днів тому міністр охорони здоров'я України Максим Степанов вилетів до Індії. Там він збирався провести переговори з приводу постачання вакцини проти Covid-19.

"Рейс Київ - Дубай - Делі - Пуне. Через 17 годин буду в пункті призначення - Пуне. Готуємося до переговорів з найбільшим виробником вакцин у світі - Serum Institute of India. На жаль, пандемія буде світовою проблемою кількох наступних років. Розуміємо, що контрактувати додаткові обсяги необхідно вже зараз", - написав міністр у себе у Facebook. Тобто, за його словами, мова йшла про прямі домовленості з виробником про постачання додаткових обсягів вакцин Oxford/AstraZeneca і NovaVax у 2021-2022 роках. Запам'ятайте ці назви, це важливо... ...тому що в підсумку Степанов домовився не про NovaVax і не зовсім про AstraZeneca.

Підсумок переговорів

вакцина, МОЗ, Індія, CoviShield, COVID-19, вірус, коронавірус

Наразі наступний: "Найближчим часом з Індії до України буде доправлено перший транш у розмірі 500 тис. доз вакцини CoviShield, виробленої в Індії, виробництва Serum Institute India. Ці вакцини дозволять Україні розпочати кампанію громадської вакцинації по всій країні", - заявили в посольстві Індії в Україні. Водночас, у посольстві зазначили одну цікаву деталь. Україна стане однією з перших країн, яка вже в лютому отримає індійську вакцину. Тепер поговоримо, власне, про саму вакцину.

Вакцина CoviShield. Що про неї відомо?

вакцина, МОЗ, Індія, CoviShield, COVID-19, вірус, коронавірус

Це вакцина AstraZeneсa, але не зовсім. Скажімо так, це AstraZeneca, але її індійський варіант. Тобто в Індії місцевий Інститут сироватки випускає її для локального рівня. BBC пише, що ця вакцина виготовляється з ослабленої версії вірусу застуди (відомого як аденовірус) від шимпанзе. Сам вірус було змінено, щоб більше походити на коронавірус, хоча він не може викликати хвороби. Препарат вводиться двома дозами з інтервалом від 4 до 12 тижнів.

Проте

Є нюанси. В Індії кажуть, що CoviShield "дуже ефективна", киваючи на результати третьої фази досліджень у Великій Британії та Бразилії, проте вже звучать скептичні й негативні відгуки. Наприклад, група із захисту прав пацієнтів All India Drug Action Network заявляє, що її схвалення було поспішним, оскільки виробник не завершив "проміжне дослідження" вакцини на індійцях. У компанії-виробнику заявили, що спробують провести проміжні випробування вакцини в Індії в лютому.

Ефективність

вакцина, МОЗ, Індія, CoviShield, COVID-19, вірус, коронавірус

The Hindu на початку лютого написала наступне: "Згідно з останнім дослідженням, більш тривалий інтервал між першою і другою дозою забезпечує кращий захист без будь-яких компромісів протягом тримісячного періоду до введення другої дози". Ефективність вакцини проти симптоматичного Covid-19 після одноразової стандартної дози вакцини становила 76% з 22-го по 90-й день. Однак, як уточнюють в ЗМІ, перша доза не забезпечила захисту від безсимптомної інфекції на той самий період. Але загальна кількість позитивних результатів ПЛР знизилася на 67% після першої дози, що передбачає можливість значного зниження передання.

Скільки вона буде коштувати?

Ціна для українців поки невідома, але можна оцінити ситуацію за цінами в самій Індії. Там одна доза вакцини коштуватиме індійцю приблизно 6 дол. (440 рупій) (якщо говорити про державні магазини). За словами головного виконавчого директора Інституту сироватки Адара Пунавалли, на приватному ринку в Індії вакцина буде продаватися за майже 14 дол. за дозу.

Побічний ефект

Побічні ефекти передбачають дуже часті (до них може бути схильною більш як 1 людина з 10); біль, почервоніння, свербіж, набряк або синяк в місці ін'єкції; загальне нездужання; відчуття втоми; озноб або відчуття лихоманки; головний біль; погане самопочуття (нудота); біль у суглобах або м'язах; загальні (до них можуть бути схильними до 1 людини з 10); шишка на місці уколу; висока температура; нудота (блювота); симптоми грипу, такі як висока температура, біль у горлі, нежить, кашель і озноб; нечасті (до них можуть бути схильними до 1 людини зі 100); відчуття запаморочення; зниження апетиту, болі в животі; збільшені лімфатичні вузли; підвищене потовиділення; свербіж шкіри або висип.

Куди постачають вакцину CoviShield?

вакцина, МОЗ, Індія, CoviShield, COVID-19, вірус, коронавірус

Влітку 2020 року компанія AstraZeneca та Індійський інститут вакцин підписали угоду про виробництво вакцини, щоб "допомогти країнам з низьким і середнім рівнем доходу". Партії вакцин вже відправлено до Бутану, на Мальдіви, до Бангладешу, Непалу, М'янми і на Сейшели. Також вакцину незабаром можуть отримати Шрі-Ланка, Афганістан і Маврикій. Експорт вакцини йде двома "шляхами" - або як подарунок, або за комерційними контрактами. Вакцину було схвалено для екстреного використання Всесвітньою організацією охорони здоров'я. AstraZeneca та Інститут сироватки Індії тепер співпрацюватимуть з центром COVAX, щоб розпочати постачання вакцини Covid-19 по всьому світу. Слово головному виконавчому директору Індійського інституту сироватки Адару Пунаваллі: 

"Ми чекали на цей завершальний етап. Я щасливий і радий, що з EUL ВООЗ ми зможемо негайно почати постачання до африканських країн та інших країн з низьким і середнім рівнем доходів".

 Читайте також: За кілька днів Закарпаття переходить до “помаранчевої” зони Будьте в курсі з “ПЕРШИЙ.com.ua” – приєднуйся до наших каналів у Telegram та Viber, а також підписуйся на сторінку в Instagram

Будьте вкурсі з ПЕРШИЙ.com.ua - приєднуйтесь до наших спільнот:

Коментарі - 0

Поки немає коментарів, будьте першим, залиште свій відгук!